2020 yılına umutla bakıyoruz Tüm Haberler

2020 yılına umutla bakıyoruz

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Küpeli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2019 yılı dünya genelinde artan korumacılık politikalarıyla birlikte küresel ticarette son on yılın en düşük büyüme verilerinin görüldüğü bir yıl oldu. Dünya ekonomisinde ülkeler arasında yaşanan ticaret savaşları ve resesyon, keza ülkemize yönelik yapılan yurtdışı kaynaklı ekonomi temelli menfi hareketler, Türkiye ekonomisini de önemli oranda etkiledi. Bu dönemde devletimizin ve ekonomi yönetiminin aldığı etkin tedbirler neticesinde, 2019 yılını daha iyimser beklentilerle tamamlıyoruz.

2019 yılında ekonomi yönetimi tarafından iş dünyası ile istişare içinde alınan etkin ve kalıcı tedbirler ile reel sektöre sağlanan destekler sayesinde en kötü dönemi geride bıraktık. Devletimiz tarafından uygulamaya koyulan yeni destek mekanizmaları ve üretime yönelik güçlü ve somut adımlar, son dönemde yaşadığımız darboğazdan çıkmamıza ve 2020 yılına yeni umutlarla girmemize imkân sağlamış bulunuyor.

Bizler iş dünyası olarak ülkemizin yarınlarından umutluyuz. Yeni yılda ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gerekli adımları atmak için neler yapacağımızı planlanmaya odaklanmalıyız. 2020'ye tüm sektörlerde çarkların daha hızlı döneceği bir yıl olması ümidiyle giriyoruz. Her yeni yıl beraberinde yeni umutlarla ve beklentilerle gelmektedir.

Eskişehir Organize Sanayi Bölge Yönetimi olarak, bizlerde sanayicilerimizin yıllardır dile getirdikleri ve ihtiyaç duydukları birçok yatırımın temellerini 2019 yılı içinde attık ve inşaat çalışmalarına başladık. 2020 yılı, bu önemli yatırımlarımızın arka arkaya hayata geçtiği ve sanayicilerimize ve çalışanlarımızın hizmetine sunacağımız bir yıl olacak.

Eskişehir OSB şehrimize ve sanayimize güç katacak, yeni yerli ve yabancı yatırımlarla 2019 yılında da örnek bir büyüme dönemini geride bırakıyor. Aynı temponun 2020 yılında artarak süreceğine inanıyoruz. Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sanayicilere kaliteli ve ülkemizde örnek gösterilen yatırımlarımızla hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle 2020 yılının başta şehrimize, Eskişehir OSB’deki tüm üyelerimiz ve çalışanlarımıza olmak üzere tüm dünyada huzurun, bereketin ve mutluluğun hâkim olduğu, insanların geleceğe umutla baktığı bir yıl olmasını diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı