Alın Terinin Emanetini Daha Da Yükseğe Taşıyacağız Tüm Haberler

Alın Terinin Emanetini Daha Da Yükseğe Taşıyacağız

Hafta sonu bir internet sitesine açıklamalarda bulunan Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, vaat ettikleri ve çok yakında hayata geçirecekleri projelerle Eskişehir sanayisinin ve sanayicisinin alın terinin emanetini daha da yükseğe taşıyacaklarını belirtti.

 

Açıklamasında, Eskişehir'de sanayinin son yirmi yılına bakıldığında büyük bir dönüşüm içinde olduğunu, bu dönüşümün Endüstri 4.0 ve teknolojinin getirdiği fırsatlarla yeni bir boyuta geçmesi gerekeceğini belirten Küpeli, her zaman bir takım oyununun parçası olduklarını bildiklerini söyledi.

 

Alın teriyle üretim yapan sanayicilerin geleceği için onlarla birlikte sürekli iletişim halinde çalıştıklarını belirten Küpeli;  "Biz icraatın içindeyiz. Her anımızı sanayicimiz ve gelişimi için harcıyoruz. Hem hayata geçirdiğimiz projeleri, hem de önümüzdeki dönem için vaat ettiğimiz projelerimizi hazırlarken, neredeyse tek tek bütün iş insanı dostlarımızla konuştuk. Ekip arkadaşlarımız, projelerin oluşması öncesinde kapsamlı bir saha çalışması yaptılar. Bu sebeple, sadece 7-8 tane jenerik proje değil; gündeme oturan, geleceğe dair somut 26 Vizyon Proje ve toplamda 36 proje ilan ettik. Biz üretmede, gerçekleştirmede sınır tanımıyoruz ve tanımayacağız” dedi.

 

Kendilerinin sadece tespit etmek gibi bir lüksleri olmadığının altını çizen Küpeli, “Dikkat ederseniz yeni dönem için hazırladığımız projelerimizin hepsi Eskişehir sanayisinin önünü açacak, geliştirecek, sanayici dostlarımızın gücüyle onların geleceğini şekillendirecek projeler. Neden böyle detaylı bir hazırlık yaptık? Bu iş biraz tecrübe işi, üyeyle bir arada vakit geçirme, Eskişehir'de sanayicilik yapma ve yaşama işi. Bir telefon uzağında olup, 7/24 onlarla iletişimde olma işi. Biz tecrübemizi, aramıza yeni katılan ekip arkadaşlarımızın motivasyonu ile dinamik bir halde kuvvetlendirdik” diye konuştu. 

 

Kanunlara, verilere ve rakamlara hâkim olmadan atılan her adımda, sürekli yol haritası değişikliği ile karşı karşıya kalınabileceğini, süreçleri iyi yönetebilme gücünün de kurumsal tecrübe ile geliştiğini belirten Nadir Küpeli "Herkes sizden sorunları çözmenizi isteyecek, çünkü bunu çözebilecek tek irade sizsiniz. Bu çok doğal. Bütün bunların bilincindeyiz. Biz de, projelerimizin tamamını hazırlarken, hatta hızlıca bu projelerimizi hayata geçirmeye başlarken, hep bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Bu yaklaşım tarzımız, kim olursa olsun herkeste muhakkak bir karşılık buluyor. Bazen bizim söylediklerimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı bize hatırlatanlar da oluyor. Bu da bir karşılık. Bunun da sebebi, herkes bizim tek odağımızın ve vizyonumuzun sanayicimizin gelişmesi olduğunu çok iyi biliyor. Bu karşılıktan da mutluyuz. Siyaset üstü, seçimler üstü bir bakış açısıyla, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı hayata geçireceğimize inanç var. Güven var. Bu güven, bizi daha da yenilikçi yapıyor. Bu sürece katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz. Bizim çözebileceğimize, gerçekleştirebileceğimize olan bu inanç, omuzlarımızdaki sorumluluğu daha da artıyor ve var gücümüzle sanayicimizin refahının artması için çalışıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı