EOSB’den Cumhuriyet Başsavcısı İrcal’a Ziyaret Tüm Haberler

EOSB’den Cumhuriyet Başsavcısı İrcal’a Ziyaret

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, EOSB Yönetim Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva, Hamza Tınas, Denetim Kurulu Üyesi Samet Özkaya ve EOSB Müdürü Erhan Tatar; Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Murat İrcal’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Başsavcı İrcal’a yeni görevi için tebrik ederek Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. En çevreci OSB ödülüne sahip EOSB’de 42 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Küpeli, Yaşam Parkı Projesi ve Organize Sanayi Bölgesinin nitelikli insan ihtiyacını karşılamayı amaçlayan ve Eylül ayında eğitim - öğretime başlayacak Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi hakkında da Cumhuriyet Başsavcısı İrcal’ı bilgilendirdi. Gençleri sanayiye ve üretime ısındırmak adına çalışmaların sürdüğünü belirten Küpeli, sanayi bölgelerinin sadece fabrikalardan ibaret olmadığını, Yaşam Parkı projesi ile sanayi bölgelerini cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini  ifade etti.   Küpeli Başsavcı İrcal’a Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında şu bilgileri verdi:  “Okulumuzda tüm öğrencilerin ulaşım ve yemek ihtiyaçlarını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi  bütçesinden karşılayacağız. Okulumuzda, sanayi ile iç içe, uygulamalı üst düzey  bir eğitim verilecek. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak en önemsediğimiz konulardan bir tanesi eğitim. Nitelikli eğitim ile bölgemizin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacağız” Küpeli ayrıca, sanayicilerin yüksek teknolojili ürün üretmesi için çalışmalar yapıldığını ve bölge ihracatını arttırmak adına önemli çalışmaların olduğunu vurguladı.

 

 

İyi niyet dilekleri için Yönetim Kurulu Başkanı Küpeli’ye teşekkürlerini ileten Cumhuriyet Başsavcısı İrcal, EOSB’nin faaliyetlerini ve projelerini ilgi ile dinledi. En kısa sürede bölgeyi ziyaret etmek istediğini dile getiren İrcal, EOSB’nin eğitim adına hayata geçirdiği projelerin ülkemiz için çok önemli olduğunu belirtti. İrcal, Eskişehir için hizmet eden tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliğine her zaman hazır olduklarını vurguladı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı