EOSB ‘Ortak Akıl Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı

Tüm Haberler

EOSB ‘Ortak Akıl Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı<br />
<br />

Turkishtime, Halkbank ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde “Ortak Akıl Toplantısı” EOSB Konferans Salonunda gerçekleşti. Moderatörlüğünü Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin’in gerçekleştirdiği toplantıya Halkbank İstanbul 1. Bölge Müdürü Hakan Başaran, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Turkishtime Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Özkan ve Eskişehir Sanayisine yön veren EOSB firma yetkilileri katıldı. Toplantıda EOSB’nin faaliyetleri, projeleri ve markalaşma süreci üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında detaylı bilgi verdi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin sürmekte olduğu en büyük projesi olan Gelişme Alanı hakkında bilgi veren Küpeli “5 milyon metrekarelik gelişme alanı yatırımı ile ilgili bir yandan arazi hazırlık çalışmaları yapılırken, diğer taraftan altyapı yatırımları, mevcut OSB’yle bağlantı yolları çalışmaları da devam etmektedir” diye konuştu. EOSB’nin projeleri arasında yer alan ‘Sanayi Envanteri’ ve ‘eosbbirliktesatinal.com’ portalı hakkında da katılımcıları bilgilendiren Yönetim Kurulu Başkanı Küpeli, Tepebaşı Belediyesi ile birlikte hayata geçirilecek ‘Engelli Uygulama ve İstihdama Geçiş Atölyesi İşbirliği Protokolü’nün kapsamı hakkında detaylı bilgi verdi.  Sanayicinin en büyük problemlerinden biri olan yetişmiş eleman sorununa da değinen Küpeli, EOSB’nin 2019-2021 yılları arasında gerçekleştireceği Mesleki Eğitim Lisesi projesi ile bu soruna çözüm getirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Küpeli, EOSB’nin ‘Yaşam Parkı’ projesini şu sözlerle anlattı: “Sanayiciler, çalışanlar ve öğrenciler için gerçekleştirilecek ‘Yaşam parkı’ projesinin içinde çok amaçlı salon, sanayi müzesi, kreş, açık ve kapalı sağlık ve spor alanları, kadın-erkek kuaförü, restoran, dinlenme alanlarının bulunduğu ve en önemlisi 150 bin metrekarede yeşilin, ağacın bol olduğu bir alan inşa edilecektir.” Demiryolu bağlantısı ve Gemlik limanı bağlantısının EOSB açısından önemine dikkat çeken Küpeli “Her zeminde bu taleplerimizi dile getiriyoruz. Havayolu ulaşımı da Eskişehir sanayisi için hayati öneme sahip” dedi.

 

Ortak Akıl Toplantısı’na katılan sanayiciler de Eskişehir sanayisinin ‘Havacılık ve Raylı Sistemler’ konusundaki başarılarına dikkat çekerek, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin markalaşma stratejileri konusunda fikir alışverişinde bulundu.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı