EOSB, TEI’yi Ziyaret Etti Tüm Haberler

EOSB, TEI’yi Ziyaret Etti

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri TEI - TUSAŞ Motor Sanayii  Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit’i ziyaret etti. Ziyarette; TEI ile EOSB’nin ortak faaliyet alanları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Ziyarete, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’nin yanı sıra EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Tınas, Denetim Kurulu Üyesi Samet Özkaya, EOSB Müdürü Erhan Tatar ve Danışman Yunus Emre Heper de katıldı.

 

Görüşmede, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, şirketin faaliyetleri hakkında bilgi vererek, gelecek hedeflerinden bahsetti. TEI’nin imalat kabiliyetleri ile en çok tercih edilen ticari havacılık motorları olan LEAP ve GEnx için en büyük tedarikçi konumunda olduğunu aktaran Akşit “Gökyüzündeki her iki uçaktan biri TEI parçaları ile uçuyor” dedi. TEI’nin  yan sanayiyi de desteklediğini belirten Akşit, hedeflerine ulaşmada yan sanayinin önemli bir rol oynadığını belirtti.

 

EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, TEI’nin; Eskişehir’in ve Türkiye’nin gurur kaynağı olduğunu belirtti. TEI’nin Eskişehir tedarikçilerini de desteklediğini ifade eden Küpeli “EOSB firmalarının TEI ile yan sanayi iş birliklerini arttırmak için görüşmelerimiz devam edecek. Firmalarımızın TEI ile çalışmalarını arttırmayı  hedefliyoruz” dedi.

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı