EOSB'de İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Tüm Haberler

EOSB'de İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün (EOSB) iş birliğiyle düzenlenen ve EOSB’nin ev sahipliği yaptığı “İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı”na çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı. İmar Barışı konusunda özellikle sanayicileri bilgilendirmek ve EOSB’nin üzerine düşen görevi yerine getirmek için ortak bir toplantı yapıldığını söyleyen EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, İmar Barışını, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış olan yapılara ‘Yapı Kayıt Belgesi’ düzenlenerek bu yapıların kayıt altına alınması ve böylece bu yapıların imar sorunlarının çözülmesidir, diyerek tanımladı. İmar barışı için sanayicileri verilen tarihten önce başvurmaları konusunda uyaran Başkan Küpeli, EOSB olarak, bu konudaki sorunlara sadece bugün değil her zaman çözüm bulmak için sanayicilerin yanında olduklarını belirtti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, geçmişin biriken sorunlarına imar barışıyla çözüm getirileceğini belirtti. İmar barışının sanayicileri yakından ilgilendirdiğini ifade ederek eden Çelik “İmar barışı sayesinde vatandaşlarımızla devletimizi helalleştirmenin yolu açılmış ve geçmişin biriken sorunlarına bir çözüm getirilmiştir.
Ayrıca kentsel dönüşüm çalışmalarıyla geleceğin şehirlerini inşa etmemizin de yolu açılmıştır. İmar barışı ile vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenmektedir. ”dedi.

Toplantıya katılan sanayiciler, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, EOSB Müdürü Erhan Tatar, İl Müdürü Hikmet Çelik, Şube Müdürü Birol Acar, Şube Müdürü Murat Kayalı, Mimar Gökçe Koçar ve Mimar İpek Gülsoy’a sorular sorarak İmar Barışı hakkında bilgi aldılar.

 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı