EOSB'ne Karla Mücadele Aracı Alındı Tüm Haberler

EOSB'ne Karla Mücadele Aracı Alındı

Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (EOSB), Eskişehir`de Hisarlar firması tarafından üretilen TURKAR Karla Mücadele Aracı`nı düzenlenen törenle teslim aldı.

Eskişehir OSB`de düzenlenen törene EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir, Hisarlar CEO`su Fazlı Türker, EOSB ve Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Törende konuşan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir, "bölgemizde bulunan sanayicilerimizin işini kolaylaştırmak, karlı ve buzlu havalarda yollarımızı rahatça açmak için böyle bir aracı satın aldık. Akşamdan sabaha sanayicimiz temiz yollarda gezsin istiyoruz" dedi.

Alınan aracın büyük bir övünç kaynağı olduğunu ifade eden Özaydemir, "Bu araç Avrupa`daki örnekleri ile yarışacak yetkinliktedir. ‘Komşun almıyorsa yabancıya satamazsın’ ilkesinden hareketle hem firmamızın yanında olduğumuzu belirtmek hem de işlevsel kullanışı yüzünden aracı tercih ettik. Umarım diğer OSB`lere, kamu kurumlarına ve belediyelere örnek oluruz" diye konuştu.

Törende konuşan Hisarlar CEO`su Fazlı Türker, marka olmanın kolay olmadığını dile getirerek, bugünden yarına marka olunmayacağını ifade etti. Marka olmanın emek gerektirdiğine vurgu yapan Türker, "marka olmak için büyük emek gerekiyor. Bugünden yarına marka olunmuyor ve bir ömre mal oluyor. Önce yerelden başlayıp sonra ulusala sonra da uluslararasına açılabiliyorsunuz" dedi.

Turkar markası olarak üzerlerine düşen fedakârlığı yerine getirerek Eskişehir OSB`ye aracı teslim ettiklerini vurgulayan Türker, "burada çalışan arkadaşlarımız işlerine rahat ulaşsın diye bu aracı ürettik. Bölge için faydalı olacaktır. Ayrıca yakında savunma sanayine yönelik projelerimizi de açıklayacağız" diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Özaydemir ve Türker araca binerek test sürüşü gerçekleştirdiler.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı