Fikir ve Girişimci Buluşuyor Tüm Haberler

Fikir ve Girişimci Buluşuyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan, "Teknoloji Transfer Platformu buluş sahibi ile girişimciyi, sorunu olanla çözüm bulanı, fikri olanla fikir arayanı bir araya getirerek muazzam bir sinerji oluşturacak" dedi. 
 
Aslan, Türk Patent Enstitüsü (TPE) Konferans Salonunda düzenlenen TPE Teknoloji Transfer Platformu tanıtım toplantısında, ülkenin sınai mülkiyet altyapısına önemli katkılar sağlayacak platformun planlamasından hayata geçirilmesine kadar olan süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti. 
 
Türkiye'nin, son yıllarda teknoloji, marka, patent ve tasarım konularında önemli bir atak yaptığını belirten Aslan, son 4 yılda Avrupa'da en çok marka başvurusu yapılan ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.
 
Aslan, Türkiye'nin endüstriyel tasarım başvurularında ise 2013 yılında, Avrupa'da ilk üç ülkeden biri konumuna geldiğini hatırlatarak, "Tüm bu gelişmeler, Türkiye'nin sınai mülkiyet alanındaki potansiyelini harekete geçirmeye başladığını ve sanayicilerimizin sınai mülkiyetin önemini daha iyi kavradığını göstermektedir. Yine Bakanlığımızca uygulamaya aldığımız Girişimci Bilgi Sistemi verilerine göre tasarım yapan firmaların yapmayanlara göre daha yüksek faaliyet karlılık oranlarında çalıştıkları görülmektedir" diye konuştu.
 
Haberin Detayları İçin

LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı