Gelecek Partisi'nden Başkan Küpeli'ye ziyaret Tüm Haberler

Gelecek Partisi'nden Başkan Küpeli'ye ziyaret

Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Başak, İl Yöneticisi Aptulvahap Büyükkaya ve Tepebaşı İlçe Başkanı Kasım Karakaş ile birlikte Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ile görüştü.

Gerçekleşen ziyarette Başkan Başak, kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başak, Eskişehir sanayisinden de övgüyle bahsederek, “Eskişehir sanayisi gerçekten güçlü ve gelişmiş bir yapıya sahip. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ise şehrin ekonomisine ve gelişimine çok ciddi katkı sağlıyor. Eskişehir ekonomisini OSB’deki sanayi kuruluşlarının ayakta tuttuğunu görüyoruz” dedi. 

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli ise yürütülen çalışmalar ve yatırımlar hakkında Başak’a bilgiler verdi. Başkan Küpeli, “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ise Eskişehir ve Türkiye ekonomisine her geçen yıl daha fazla güç katmaya devam etmektedir. Organize Sanayi Bölgemizde toplam 670 firma bulunuyor. Bunların 563 tanesi halen üretim halinde, çok sayıda fabrikamızın da inşaat ve proje çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. Toplam çalışan sayımız 45 bin kişiye aştı. Çalışan sayımızın artan yatırımlarla birlikte 2030 yılına kadar ise 75 bin kişiye ulaşmasını hedefliyoruz” ifadelerinde bulundu. Pek çok önemli projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Küpeli, 2 bin 500 kişiye iş imkânı sağlayacak olan 2. KOBİ-OSB’ye sanayicilerin yoğun bir ilgi gösterdiğini alınan başvuruların inceleme sürecinde olduğunu aktardı. Küpeli ayrıca ziyarette sanayicilerin istek ve beklentilerinden de bahsetti.

Başkan Nadir Küpeli, ziyaretleri için Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Başak, İl Yöneticisi Aptulvahap Büyükkaya ve Tepebaşı İlçe Başkanı Kasım Karakaş’a teşekkür etti.

 

 

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı