MEGEM Meslek Sahibi Yapmaya Devam Ediyor Tüm Haberler

MEGEM Meslek Sahibi Yapmaya Devam Ediyor

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM) “CMM Destekli Kalite Kontrol Kursu” öğrencileri 320 saatlik kurs süresini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikalarını; EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva verdi.

 

Sertifika almaya hak kazanan öğrencileri gördükçe EOSB olarak büyük gurur yaşadıklarını belirterek sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Küpeli “Hepinizi kutluyorum. İstikrarlı bir şekilde CMM Destekli Kalite Kontrol Kursuna devam etmeniz çok önemli. EOSB olarak sizlerden çok umutluyuz. Bu kurs süresince sizlerin gelişiminizi izledik ve sonuçlarından çok mutlu olduk” dedi.  Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi öğretmenlerine de göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür eden Küpeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu iş bir ekip işi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak Eskişehir’in geleceği ve gelişimi için mesleki eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. EOSB Yönetim Kurulu olarak ülkemize hizmet etmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. MEGEM kurslarını sonuna kadar destekliyoruz.”

 

Öğrencilerin görüş ve önerilerini dinleyen Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva ise kurs dönemini takip ettiklerini ve katılımdan memnun kaldıklarını belirterek sözlerine başladı. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri sanayiye adapte etme amacında olduklarını vurgulayan Ayva şunları dile getirdi: “Kurslarımız devam edecek. Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanı yetiştirmek için MEGEM olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

CMM Destekli Kalite Kontrol Kursuna katılan öğrenciler ise bu kursa başlamadan önce konuya hakim olmadıklarını ancak kurs süresince gerekli donanımı kazandıklarını belirtti.

 

MEGEM’de CNC Tezgah Operatörlüğü eğitimi alan kursiyerler ise 26 Aralık’ta eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanacak.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı