ÖZBEKİSTAN HEYETİ ESKİŞEHİR'İ ZİYARET ETTİ. Tüm Haberler

ÖZBEKİSTAN HEYETİ ESKİŞEHİR'İ ZİYARET ETTİ.

Özbekistan’da bulunan bazı şehirlerin belediye başkan yardımcıları ile ülkedeki sanayi ve turizm bakanlıklarında çalışan üst düzey bürokratlar Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Bakanlık yetkilileri ziyarettin Eskişehir’in ekonomik yapısını yakından tanımak için yapıldığını bildirdi.

Söz konusu ziyaret kapsamında şehrin sanayisi ve sanayi yapısı hakkında bilgiler veren ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bir sunuş gerçekleştirdi. Özaydemir yaptığı sunuşta Eskişehir'deki üretim kapasitesinin yoğun olarak makine ve metal eşya imalat sektörlerinin oluşturduğu vurguladı. Oda olarak sahip oldukları vizyon ve sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda stratejiler belirlediklerini ifade eden Özaydemir, bölgenin gelişimine katkı sağlayacak öncü projeleri üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Özbekistan temsilcileri ise yaptıkları ortak değerlendirmede ülkelerinin dünyanın beşinci büyük pamuk üreticisi ve ikinci büyük pamuk ihracatçısı olduklarını, Özbekistan’da en önemli maden kaynağının altın yatakları olduğunu belirterek ülkeleri hakkında bilgi verdiler. ESO’da gerçekleşen toplantı sonrası heyet, OSB’de inceleme gezisi gerçekleştirdi.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı