Prof. Dr. Avcı’dan EOSB’ye Eğitim Ziyareti Tüm Haberler

Prof. Dr. Avcı’dan EOSB’ye Eğitim Ziyareti

Eski Milli Eğitim Bakanı Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’nin, Prof. Dr. Avcı’yı EOSB faaliyetleri hakkında bilgilendirdiği ziyarette; Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamza Tınas ve Yavuz Ayva da yer aldı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetleri ve projeleri hakkında Prof. Dr. Avcı’ya bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Küpeli “MEGEM Endüstriyel Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini kurarak sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılıyoruz. MEGEM; CNC Eğitim Merkezi, Otomasyon ve Robotik Eğitim Merkezi, Kaynak Teknolojileri Eğitim Merkezi ve CMM Destekli Kalite Kontrol Merkezi konularında eğitim verme kabiliyetine sahip merkezde ayrıca Tahribatlı, Tahribatsız Metal Laboratuvarı, CMM Ölçüm Laboratuvarı da mevcut. Kurslarımızı tamamlayan öğrencilerimizin işe yerleştirilmesi konusunda elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Küpeli 2019-2020 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlaması hedeflenen ‘Teknik Kolej’ hakkında da Prof. Dr. Avcı’ya şu bilgileri aktardı:  “Nitelikli insan gücünü karşılamak için ‘Teknik Kolej’ projesini hayata geçiriyoruz. Okulumuz başlangıçta 2 bölümle eğitime başlayacak ve sonrasında 6 bölüm açmayı hedefliyoruz. Bölümleri Eskişehir sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne göre belirleyeceğiz.”

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetlerini ilgi ile dinleyen Prof. Dr. Avcı, Yaşam Parkı projesinin örnek bir proje olduğunu belirtti. Eskişehir’in 2019 Eğitim Başkenti olmasının önemine dikkat çekerek, eğitimini önemine vurgu yapan Prof. Dr. Nabi Avcı “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi eğitim için önemli projelere imza atıyor. MEGEM ile sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılıyor. Teknik Kolej ile de karşılamaya devam edecek. Eski Milli Eğitim Bakanı olarak hayata geçirilecek Teknik Lise projesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hükümet olarak mesleki eğitime çok önem veriyoruz ve böyle projeleri sonuna kadar destekliyoruz.” diye konuştu. Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi’ni ve Teknik Kolej’in inşa edileceği araziyi de gezen Prof. Dr. Avcı, MEGEM Mekanik Test Merkezi’nin TÜRKAK tarafından akreditasyon sürecinde gerekli desteği sağlayacağını belirtti. Prof. Dr. Avcı, MEGEM’de CMM Kalite Kontrol ve CNC eğitimi alan kursiyerlerle sohbet ederek şu şekilde konuştu: “Burada almış olduğunuz eğitim çok önemli. Sanayi sizler gibi nitelikli insan gücüne her zaman ihtiyaç duyuyor. Sizlere her zaman ihtiyacımız var. Burada aldığınız eğitim neticesinde kolaylıkla işe gireceğinizi biliyorum.” Her fırsatta sanayicileri de ziyaret ettiğini dile getiren Prof. Dr. Avcı, sanayicinin ihtiyaçlarını ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmak istediklerini vurguladı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı