Sağlıkla Sanat El Ele EOSB’de Tüm Haberler

Sağlıkla Sanat El Ele EOSB’de

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi bir ilke daha imza atarak “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) “Sağlıkla Sanat El Ele Eskişehir’de” temalı proje kapsamında gerçekleştirilen “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye Alzheimer Derneği ile Boyalı Parmaklar Annelerinin düzenlediği etkinlik kapsamında Boyalı Parmaklar Küratörü Sema Şirvan’ın seçkisi sergilendi. Etkinlikte, sanatçı Arzu Yılmaz Dağdemir ile ekibinin gerçekleştirdiği performanslar ve  Alzheimer Derneği Ankara Şube Başkanı Prof. Dr. Esen Saka Topçuoğlu ile Alzheimer Derneği Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık’ın sunumları yer aldı.

 

“Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” etkinliğine Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri  de katıldı.

 

EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, yaptığı açılış konuşmasına; sanayinin ve üretimin kalbi olan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu ve gururunu taşıdıklarını belirterek sözlerine başladı. Alzheimer Derneği Ankara-Eskişehir Şubeleri, Boyalı Parmaklar ve EOSB’nin iş birliği ile ortaya çıkan etkinliğin önemini vurgulayan Küpeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Sadece üretmek yetmiyor, sosyal projelerin de içerisinde olmamız gerekiyor. Bu projelerimize bir yenisini ekleyerek Tepebaşı Belediyesi ile benzer bir protokole imza attık. Engelli Gençlerin İstihdama Kazandırılması Projesi gibi sosyal sorumluluk projelerimiz bugün bu anlamlı etkinlikle devam ediyor. Bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Biz Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak sosyal sorumluluk projelerinin her zaman içinde olacağız ve toplumda  farkındalık artırılması gereken konularda üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz.”

 

Nadir Küpeli’nin açılış konuşmasının ardından etkinlik; Alzheimer Derneği Ankara Şube Başkanı Prof. Dr. Esen Saka Topçuoğlu’nun Alzheimer’in Sağlık Boyutu” ve Alzheimer Derneği Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık’ın “Alzheimer’in Sanat Boyutu” başlıklı sunumları ile devam etti.

 

Konuşmasına Alzheimer hastalığının tarihçesini anlatarak başlayan Prof. Dr. Esen Saka Topçuoğlu  hastalığın gelişim süreçleri , tedavide sağlanan gelişmeler, önlem olarak yapılması gereken konularda bilgi verdi. Prof. Dr. Demet Özbabalık ise “Alzheimer’in Sanat Boyutu” başlıklı sunumunda sanatın Alzheimer hastalığı üzerindeki olumlu  etkilerini  örneklere dayandırarak anlattı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı