Sanayi Konseyi Gökbel'i ağırladı Tüm Haberler

Sanayi Konseyi Gökbel'i ağırladı

Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Sanayi Konseyi’nin bu ay ki konuğu  Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Doğan Gökbel oldu. Eskişehir sanayisine yön veren sanayicilerle bir araya gelen Gökbel, yeni vergi düzenlemeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.  

 

Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Sanayi Konseyi toplantılarıyla önemli isimleri sanayicilerle buluşturmaya devam ediyor. Başkan Sinan Musubeyli başkanlığında toplanan Sanayi Konseyi’nin bu ay ki konuğu  Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Doğan Gökbel oldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Sinan Musubeyli bu tür toplantıların verimli geçtiğini, değerli konuşmacıların sunduğu bilgilerin sanayicilere ışık olduğunu belirtti. Daha sonra söz alan  EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, “Sanayi Konseyi güzel işlere vesile oluyor. Konsey üyelerimizin önerileri ve eleştirileri  bizlerin gelişmesine, zamanı verimli kullanmamıza neden oluyor. Bu anlamda sizlerin öneri ve eleştirilerinize çok ihtiyacımız var” dedi.

 

2020 yılında kalkınmamız devam edecek

Başkan Küpeli 2019 yılında önemli çalışmalara imza attıklarını, kalkınmanın 2020 yılında da devam edeceğini aktararak, “2019 yılı organize sanayi bölgesi bakımından birçok faaliyetlere imza attığımız bir yıl oldu. Sizlerin önerileri, bizlerin düşünceleriyle harmanlanarak oluşan bir çıktı oldu. Yürüttüğümüz çalışmalarla ilgili dönem dönem paylaşımlarda bulunuyoruz. 2020 yılı da ciddi yatırımlarımızın olduğu, kalkınmamızın devam edeceği bir sene olacak. Sizlerden yine öneriler bekliyoruz. Bunlar bizim için son derece önemli” diye konuştu. Başkan Küpeli ayrıca Engelliler Montaj Atölyesi’ne parça temini  ve üniversite-sanayi iş birliği konularında sanayicilerin desteklerini beklediklerini belirtti.

Daha sonra sunuma geçildi. Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Doğan Gökbel vergiden kaçınma, vergiden kaçınmanın önlenmesinde özel kurallar, gelir vergisi kanunu, katma değer vergisi kanunu, ve damga vergisi kanunu gibi konularda katılımcılara bilgi verdi. Toplantı soru-cevap bölümün ardından sona erdi. 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı