TATARİSTAN CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI’NIN ESO ZİYARETİ Tüm Haberler

TATARİSTAN CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI’NIN ESO ZİYARETİ

Resmi temaslarda bulunmak ve çeşitli açılışlara katılmak üzere Eskişehir’e gelen Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile beraberindeki heyet Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Eskişehir Sanayi Odası üyeleriyle yemekli iş toplantısında bir araya gelen konuk Cumhurbaşkanı, burada Eskişehir sanayisi hakkında bilgi aldı.

Toplantının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, yoğun bir programla kentte bulunmaktan memnun olduklarını belirterek, karşılıklı işbirliklerin artması konusunda yapılan ziyaretlerin önemli olduğunun altını çizdi. Minnihanov, “ Eskişehir ve Tataristan Cumhuriyeti arasında işbirliği sağlamak adına yapılan bu ziyaret oldukça önemli. Umuyorum ki karşılıklı diyaloglarımız sürecektir. Biz kardeş halklarız” dedi.

Toplantıda konuşan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir ise 2013 Türk Dünyası Başkenti olan Eskişehir’de ülkemizin en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde Tataristan heyetini ağırlamaktan büyük bir onur duyduğunu belirtti.

Eskişehir’de ve ülkemizde çok sayıda Tatar ve Kırım Türkünün uzun yıllardır yaşadığı ve yerleştiği yerlerin başında geldiğini belirten Özaydemir, bu bakımdan Eskişehirlilerin Tataristan’la gerçek bir gönül bağı bulunduğunu ifade etti. Özaydemir, “bugün Eskişehir, Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olup, Odamız üyesi sanayicilerin 8 milyar dolara ulaşan ciroları, 2 milyar doları aşan ihracatları ve 50 bine yaklaşan çalışan sayısı ile ülkemiz ekonomisine ciddi boyutta katkı sağlamaktadır” dedi.

Eskişehir Sanayi Odasında yapılan toplantıya Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, AKP Milletvekilleri Ülker Can, Salih Koca, devlet eski bakanlarından Kürşat Tüzmen ile çok sayıda sanayici ve iş adamı da katıldı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı