Türkiye'ye örnek okul inşa ettiniz Tüm Haberler

Türkiye'ye örnek okul inşa ettiniz

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Eskişehir OSB yönetiminin takdire şayan bir iş çıkardığını ifade ederek, “Çok büyük iş bir çıkardınız. Türkiye’ye örnek bir okul inşa ettiniz. Başta Nadir Bey olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Eskişehir sanayisine ve eğitim dünyasına eşsiz bir eser bıraktınız” dedi.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, beraberindeki Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, İl ve ilçe milli eğitim müdürlüğü şube başkanları, Okul Müdürü Rahmi Özyiğit, idareciler ve öğretmenler yer aldı.  Atölyeler, sınıflar ve spor salonunda incelemelerde bulunan Müdür Cırıt, okul hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Ülkemizin ve Eskişehir’in en seçkin okulu

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, okulu kurmalarındaki amaçlarının Eskişehir sanayisinin katma değerli ürün yapısının geliştirmesine imkân sağlayacak nitelikli insan gücünü en iyi şekilde eğitip, iş hayatına hazırlamak olduğunu söyledi. Küpeli, “Eskişehir OSB yönetimi olarak il sanayimizin çok uzun yıllardır hayalini kurduğu bir projeyi hayata geçirmek için çıktığımız yolda bugün geldiğimiz noktada o hayallerin gerçeğe nasıl dönüştüğünü hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz son teknolojik sistemler kullanılarak verilen eğitimle Eskişehir Organize Sanayi Bölgemizdeki işletmelerin nitelikli personel ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak. Bu okul adeta bir fabrika gibi hizmet verecek. Eskişehir OSB Meslek Lisesi ülkemizde ve Eskişehir’de adeta bir yıldız gibi parlıyor. Meslek Liseleri arasında ülkemizin en iyi ve seçkin okulunu yaptık. Halkımızın ilgisi de bunu bir kanıtı. İlerleyen yıllarda her yıl ortalama 390 kişi civarında iyi yetişmiş gencimizi Eskişehir sanayisine nitelikli iş gücü olarak kazandıracağız. Buradan yetişen gençlerimiz sanayimizin inovatif gelişim ve dönüşümüne çok büyük katkı sağlayacaklar. Bu okula çok ciddi bir yatırım yaptık, bir yerde Devletimizi bu harcamayı yapmaktan kurtardık. Biz mesleki eğitim konusunda elimizi değil tüm gövdemizi taşın altına koyduk. Bütün gücümüzle Eskişehir sanayine hizmet etmek için çalışıyoruz. İnşallah birkaç yıl sonra okulumuzdan ilk mezunlarımızı vermeye başlayacağız” diye konuştu.

Velilerin okula yoğun ilgisi var

Okul hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’a bilgi veren Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, “Eskişehir sanayisinin yaklaşık 15-20 yıldır hayalini kurduğu okulumuz 2019 yılında ilk 100 öğrenciyle eğitim hayatına başladı. 2019 yılının son aylarında bu gördüğünüz modern kampüs binamızın yapım çalışmalarına başladık.  Geçen yıl aldığımız öğrencilerle okulumuzun toplam öğrenci sayısı 373 kişiye çıktı. Bu yılda 9. sınıfa 390 yeni öğrenci daha aldık. 3 bölümümüzün yanı sıra bu yıl ayrıca 2 ana bölümü daha eğitime açıyoruz. Okulumuza çocuklarını göndermek isteyen halkımızdan yoğun bir talep oldu. 500’ün üzerinde başvuru aldık. İnşallah birkaç yıl sonra okulumuzdaki öğrenci sayısının 1560 kişiye çıktığını da göreceksiniz” dedi.

Çok büyük iş çıkardınız

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli ve yönetimini tebrik ederek, “Şehrimizde böylesine değerli son derece modern, çağın gereklerini yerine getiren bir okulun inşa edilmiş olması bizleri son derece mutlu ediyor. Çok büyük iş çıkardınız. Türkiye’ye örnek bir okul inşa ettiniz. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sayın Nadir Küpeli başta olmak üzere Başkan Vekili ve Okul Kurucu Temsilcisi Sayın Metin Saraç, yönetim ve denetim kurulu üyelerinin, yanı sıra okulun yapımında emeği geçen tüm herkesi kutluyorum. Buradan yetişen çocuklarımız birer altın bilezik ile mezun olacaklar. İlimize ve sanayimize hizmet edecekler. Eminin ki bu okulumuz ara eleman ihtiyacına cevap verecektir” ifadelerinde bulundu.

 

 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı