Üretenin Doğalgazına Zam Yok Tüm Haberler

Üretenin Doğalgazına Zam Yok

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, basında ve sosyal medyada ‘sanayicinin doğalgaz zammından olumsuz etkilendiği’ yönünde çıkan haberlerin eksik bilgiden kaynaklandığını; bu tarz haberlerin üreticiyi ve üretimi olumsuz etkilediğini belirtti.

Küpeli “BOTAŞ A.Ş. tarafından 1 Ağustos 2019 tarihlerinden itibaren doğalgaz kullanıcılarının kullanmış olduğu doğalgaz birim fiyatına yüzde 14.68 oranında zam yapılmıştır. 1 Eylül 2019 tarihinde OSB’de bulunan doğalgaz kullanıcılarının kullanmış olduğu doğalgaz birim fiyatına herhangi bir zam yapılmamış olup bu zam tüketimi az olan firmaları etkilemektedir. Dolayısıyla son yapılan zam OSB’lerde üretim yapan firmaları etkilememektedir ” dedi.

Başkan Küpeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Doğalgaz zamları OSB kuruluşlarında yer alan üreticiyi etkilememektedir. Bu haberler üreticinin motivasyonunu kırmakta ve üretimi sekteye uğratmaktadır. Sanayicimiz zam kaygısı taşımadan üretimine devam etmelidir. Ülkemizin ve sanayimizin potansiyeline güveniyorum. Sanayi ve üretim ile ayağa kalkacağımızı her platformda dile getiriyorum. Yetkililerin de bu konuyu dikkate alacağını ümit ediyoruz. Üreticinin zamlardan etkilenmemesi bizler için çok önemli.”


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı