Yerli Otomobil Üretimine Tam Destek Tüm Haberler

Yerli Otomobil Üretimine Tam Destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Muhammet Taha Güven ve ekibi Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (EOSB) Nadir Küpeli ve Başkan Vekili Metin Saraç ile bir araya geldi.

 

Yapılan toplantının gündem maddesini yerli otomobil üretimi olduğuna değinen EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Bu konuda bir süredir çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yerli otomobilimizi üretecek firmalarımızla görüşmelerimiz başladı. Diğer yandan şehrimizdeki firmaların yanı sıra konunun önemli unsuru olan kurumlarımızla ile de istişare çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü ile detaylı bir çalışma için ön adım attıklarına değinen Küpeli, “Eskişehir’in kabiliyet ve yeteneklerini biliyoruz. Ancak daha fazla işbirliği nasıl sağlarız, firmalarımız ile nasıl bir çalışma içine girebiliriz konunun uzmanları ile bunu tartışıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı genişleterek sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Destek vermeye hazırız

Gerçekleştirilen toplantının oldukça verimli olduğunu dile getiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Muhammet Taha Güven, kurum olarak yerli üretim konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını açıkladı.

 

Eskişehir’in coğrafi konumunun avantaj sağladığını ve Anadolu’nun batıya açılan kapısı durumunda olduğu belirten Güven, “Demiryolu ve karayollarının kavşağındayız. Genç nüfusumuz, iş deneyimimiz, dinamik firmalarımız ve OSB’mizle bu iş bu topraklarda yapılabilir” dedi.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı