Başkan Küpeli'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Tüm Haberler

Başkan Küpeli'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Cumhuriyetin 98. yılı nedeniyle bir açıklama yaptı.

Cumhuriyetin, 98. yıl dönümünü büyük bir gururla karşıladıklarını dile getiren Başkan Küpeli,  “Bundan tam 98. yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan edilmiş, Türk Milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adımı atılmıştır. Çetin mücadeleler vererek ve zorlukları başararak elde edilen zaferler ile 29 Ekim 1923, güçlü bir Türkiye’nin gurur tarihidir. Türk milleti bu gurur tarihini, sonsuza kadar tek yumruk halinde diri tutacaktır” dedi.

“Türkiye'nin bağımsızlık ve bölünmez bütünlüğünün yegane simgesi olan Cumhuriyeti korumak, yaşatmak ve geleceğe taşımak hepimizin en önemli sorumluluğudur” diyen Başkan Küpeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Uluslar için tarihte bazı dönüm noktaları vardır. Bizim için de 29 Ekim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının dünya tarihine altın harflerle yazdığı bir gündür. Cumhuriyetin ilanı milletimiz için bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin en somut göstergesidir. Türkiye'nin bağımsızlık ve bölünmez bütünlüğünün yegane simgesi olan Cumhuriyeti korumak, yaşatmak ve geleceğe taşımak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Şanlı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü Türk milleti olarak büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlarken, Cumhuriyetimizin 100. yaşında çok daha güçlü bir Türkiye oluşturmak için Cumhuriyetin ışığından güç alan Eskişehir OSB ve Eskişehirli sanayiciler olarak durmadan çalışıyor ve  geleceği inşa ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran, saygı ve rahmetle anıyor; milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı