Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yaman Bölgemizi Ziyaret Etti. Tüm Haberler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yaman Bölgemizi Ziyaret Etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yaman ve beraberindeki heyet Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni (EOSB) ziyaret etti. EOSB Başkanı Nadir Küpeli ile bir araya gelen Yaman, Nadir Küpeli ve ekibini Genel Kurul sonucunda göreve seçilmelerinden dolayı tebrik etti. 

 

Görüşmede Eskişehir sanayisi ve Eskişehir OSB’deki firmalar hakkında bilgi veren Küpeli, “Ülkemizin çalışkan, üretken ve dış pazarlara açık firmalarımızın bir arada olduğu bölgelerden biri de Eskişehir OSB’dir. Bölgemizdeki işletmeler çok çabuk organize olmakta ve üretim kabiliyetlerini de geliştirmektedir. Özellikle havacılık, raylı sistemler ve metal işleme sektörlerinin hızla geliştiği bölgemiz ülkemizin geleceğinde önemli rol alacak sanayilerin gelişmesine büyük katkı vermektedir” dedi.

 

Eskişehir OSB’nin gelişimi ve büyümesine katkı sunmak için çalışmalarını sürdürdüklerinin üzerinde duran Küpeli, yeni projeleriyle bölgeyi bir adım daha öteye taşıma gayreti içerisinde olduklarına dikkat çekti. 

 

Gerçekleştirilen ziyarette, bakanlıklarının imalat sanayine yönelik politikalar belirlediğini ve sektörler bazında analizler yapıldığını ifade eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yaman, bu kapsamda Eskişehir’e geldiklerini ve Eskişehir OSB yönetiminden bilgi aldıklarına değindi. 

 

Projeksiyonlarına aldıkları sektörlerden birinin de raylı sistemler sanayisinin içinde bulunduğu ulaşım araçları sektörü olduğuna değinen Yaman, bu çerçevede Eskişehir’deki raylı sistem üreticileriyle de bir araya geleceklerini vurguladı. 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı