COVİD-19’tan siz iyileştiniz, şimdi hasta birini iyileştirme sırası sizde
Tüm Haberler

COVİD-19’tan siz iyileştiniz, şimdi hasta birini iyileştirme sırası sizde<br />

Covid-19 pandemesi, alınan tüm tedbirlere rağmen yeniden bir artış döneminde bulunmaktadır. Bu kapsamda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin bir kısmındaki çalışanlarda Covid-19 tespit oranı her geçen gün artmakta ve genel olarak hastaların çoğu evlerinde bu dönemi sorunsuz atlatabilirken, bir kısım hastalar ise çeşitli sebeplere bağlı olarak, bu dönemi çok ağır geçirmektedirler.

Eskişehir’de son zamanlarda artan vaka sayılarına bağlı olarak, hastanede yatan bazı hastaların tedavisi için, daha önce Covid-19 hastalığını geçirmiş ve iyileşmiş kişilerden alınan kan plazmasına olan talep giderek artmaktadır.

COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen hastalardan yetkili kuruluşlar tarafından toplanan kan plazmasının kritik durumda olan hastalarda kullanılmasıyla, hastaların önemli bir kısmı hızla iyileşmektedir.

Eskişehir OSB Yönetimi tarafından bu amaçla tamamen gönüllülük usulüne dayalı olarak, Eskişehir OSB’deki işletmelerde çalışan tüm personelleri kapsayacak şekilde, yakın zamanda Covid-19 hastalığından iyileşen ve kan plazması verebilecek kişilerin bilgilerinin yer alacağı bir bağışçı veri tabanı oluşturulması planlanmıştır.

 

Hastanede yatan kişilerin tedavisi için kan plazması vermek isteyen kişilerin ad soyadı, kan grubu ve iletişim bilgileri Kişisel Verilerin Korunması Kanuna uygun bir şekilde Eskişehir OSB Müdürlüğünde tutulacak, kurumumuza müracaat edip kan plazması talebi olan hasta yakınlarına sadece kan grubu uygun olan kişilerin iletişim bilgileri kendi rızaları doğrultusunda bildirilecektir.

 

Bu amaçla Covid-19 hastalığını geçirmiş olan, kan plazması bağışçısı olmak isteyen ve aşağıdaki şartları taşıyan kişilerin aşağıdaki kısa formu doldurarak Eskişehir OSB Müdürlüğünün info@eosb.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

COVİD-19 KAN PLAZMASI DONÖRÜ BİLGİ FORMU

 

 

 

 

Ad Soyadı:

Kan Grubu:

Cep Telefonu:

İş veya Ev Adresi:

 

COVID-19 tanısı konulan hastalar için kimler plazma bağışında bulunabilir ?

 

Bir bağışçıdan ne sıklıkla plazma alınabilir ?

 

COVİD-19 FORMU İÇİN TIKLAYINIZ 

 

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı