EOSB 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı Tüm Haberler

EOSB 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü İdari Binası’nda yapılan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Genel Kurul’una, bölgedeki sanayiciler yoğun bir ilgi gösterdiler. Genel Kurul’a Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eskişehir İl Müdürü Muhammet Taha Güven de katıldı.

 

Saat 14.00’da başlayan Genel Kurul’da, öncelikle Divan Kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Divan Kurulu Başkanlığına Yavuz Zeytinoğlu, yardımcılıklarına ise İsmail Kunduracı ve Ahmet Özdemirel seçildiler. Bakanlık yetkilileri Faruk Bektaş ve Turgut Bıyıklı da Divan’daki yerlerini aldılar. Divan Kurulu’nun seçilmesinin ardından, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tüzel kişiliği adına ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir’e, bölgenin kuruluşundan bugüne yapmış olduğu katkılardan dolayı bir plaket verildi. Özaydemir’e plaketini, EOSB Müteşebbis Heyeti eski Başkanlarından Yavuz Zeytinoğlu takdim etti. ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir’in teşekkür konuşmasının ardından Genel Kurul’un diğer maddelerine geçildi.

 

Gündemin son maddesi ise seçim maddesi idi. Seçimlerde, Nadir Küpeli’nin “Beyaz” ve Celalettin Kesikbaş’ın “Kırmızı” olmak üzere iki liste yarıştı. Kapalı zarf ve açık tasnif yöntemiyle yapılan oy verme işlemiyle, Genel Kurul’a katılan 497 sanayicinin oy kullandığı seçimlerde, geçerli oy sayısı 495 oldu. Kullanılan oyların sayımı sonucunda, EOSB mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’nin “Beyaz” listesi 250 oyla dört yıllığına tekrar OSB yönetimine seçildi. Genel Kurul’da diğer aday olan  Celalettin Kesikbaş’ın “Kırmızı” listesi ise 245 oyda kaldı. Bu sonuca göre “Beyaz” listede yer alan Nadir Küpeli, Metin Saraç, Rıza Zeydan, Yavuz Ayva ve Serkan El yönetim kurulu üyeliklerine asil; Hamza Tınas, Erol Öz, İsmail Urgancı, Gökhan Yurtcan ve İsmet Koyuncu ise yedek üye olarak seçildi. Seçim sonuçlarına göre, Denetim Kurulu  asil üyeleri ise Hikmet Çetin ve Samet Özkaya olurken, Denetim Kurulu yedek üyeliklerine ise Sinan Tepe ve Pınar Cengiz seçildiler. Genel Kurul sonrası yapılacak ilk toplantıda, dört yıllığına seçilen yönetim kurulu üyeleri kendi aralarından bir Başkan ve bir Başkan Vekili seçecekler. 

 

Genel Kurul’da ayrıca Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) Delegeleri de seçildi. Seçilen OSBÜK Asil Delegeleri ise Nadir Küpeli, Metin Saraç, Savaş M. Özaydemir, Furkan Ay ve Mustafa Gönenli oldu. OSBÜK Yedek Delegeleri de Necdet Çapa, Nihat Bozdağ, Hamit Alper Çelebi, Olcay Alpan ve Hakan Bayar isimlerinden oluştu. 

 

Seçimlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Nadir Küpeli “Biz yola çıktığımız ilk günden beri hep aynı şeyi söyledik; Bizim tek odağımız sanayicimizin geleceği, sanayimizin ve bölgemizin gelişimi...Kimseyi yıpratmadan, kötülemeden kısa dönemde yaptıklarımızı ve sonraki dönemlerde yapacaklarımızı anlatıp, çok çalışarak bu başarıyı elde ettik. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bize oy veren veya vermeyen ayrımı yapmadan, herkes için çalışmaya hiç durmadan devam edeceğiz. Kırmızı listede yarışan arkadaşlarımızı da çabalarından ötürü tebrik ediyorum. Demokratik bir yarış oldu. Sanayicilerimiz son sözlerini oyları ile söylediler. Sanayicilerimizin teveccühüne layık olmak bizi hem mutlu ediyor, hem de bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Buraya gelerek demokratik hakkını özgürce kullanan tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Sahada, gece gündüz demeden çalışan ekibimize ve Genel Kurul sürecini çok iyi yürüten Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan tüm arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Şimdi yapacak çok işimiz var. Şimdi hayata geçirecek çok projemiz var.” diye konuştu. 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı