EOSB Başsavcı İrcal'ı Ağırladı Tüm Haberler

EOSB Başsavcı İrcal'ı Ağırladı

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Murat İrcal’ı ağırladı. Ziyarette, EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva, Hamza Tınas ve EOSB Müdürü Erhan Tatar yer aldı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni tanıtmak amacıyla Başsavcı İrcal’a bir sunum yapan Başkan Küpeli,  bu sunumda EOSB’nin kapsamı ve genel görünümü hakkında detaylı bilgi verdi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinin en çevreci OSB ödülüne de sahip olduğunu belirterek “Çevre bizim için önemli, arıtma tesisimiz sayesinde tarımsal sulama yapabiliyoruz. Bunun yanı sıra bölgemiz ilklerin OSB’si. Organize sanayi bölgeleri arasında Teknoloji Geliştirme Bölgesi olan ilk OSB, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’dir. Projelerimiz arasında yer alan Yaşam Parkı da bir ilk olacak ve bölgemiz cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu. EOSB’de yer alan firmalar ve ağırlıklı sektörler hakkında da Başsavcı İrcal’ı bilgilendiren Küpeli, bölgede ağırlıklı olarak metal sektörünün yer aldığını ve havacılık, raylı sistemler gibi sektörlerin de yoğunlukta olduğunu belirtti. Yabancı yatırımcıların da EOSB’de oranının yüksek olduğunu söyleyen Küpeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Bölgemizde yakın zamanda Çinli beyaz eşya devi Haier firması yer alacak. Biz Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak geleceği parlak bir OSB’yiz ve ihracatımızın artması için Gemlik Liman bağlantısının olması bizim için hayati önem taşıyor.” 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi edinen  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal “Eskişehir OSB’nin faaliyetlerinden gerçekten çok etkilendim. Yapmış olduğunuz sunumdan ve filmlerden görüyorum ki; sizler buraya bir şehir inşa etmişsiniz ve bir şehirde olan tüm imkanları burada fazlası ile karşılıyorsunuz. Çalıştığım illerde bu kadar kapsamlı bir OSB yer almıyordu. Yapmakta olduğunuz faaliyetler ve projeleri takdir ediyorum. Eskişehir bu kadar çalışkan bir OSB’ye sahip olduğu için çok şanslı” diye konuştu.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı