EOSB, Birleşik Krallık’tan Koordinatör Woodcock’u Ağırladı Tüm Haberler

EOSB, Birleşik Krallık’tan Koordinatör Woodcock’u Ağırladı

AB Endüstriyel Simbiyoz Projesi Koordinatörlerinden James Woodcock ile EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva, AB Endüstriyel Simbiyoz Projesi çalışmaları üzerine fikir alışverişinde bulundu.

 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin (EOSB), iyi uygulama örneklerini oluşturduğu, çevre altyapısıyla uzmanlık ve OSB’de faaliyet gösteren tesisler arasında oluşan sinerjiler için koordinasyon desteği verdiği AB Endüstriyel Simbiyoz Projesi çalışmaları için Birleşik Krallık International Synergies  (ISL)  firması proje koordinatörlerinden James Woodcock, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva ve EOSB Müdürü Erhan Tatar’ı ziyaret etti. 

 

EOSB’de faaliyet gösteren firmaların sürdürülebilir üretim ve döngüsel ekonomiye katkıda bulunan endüstriyel simbiyoz (kaynakların paylaşımı) alanındaki iyi uygulama örnekleri ve potansiyel sinerjileri James Woodcock ile değerlendirildi. Bunun yanı sıra EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva ile Ulusal Endüstriyel Simbiyoz Programının Türkiye’de nasıl uygulanabileceği ve OSBÜK ve Organize Sanayi Bölgeleri ile bu kapsamda nasıl bir işbirliği kurulabileceği karşılıklı görüşüldü. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin bu konuda halihazırda mevcut ve planlanan çalışmalarıyla sağlayabileceği katkılar değerlendirildi.  

 

Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva, AB Endüstriyel Simbiyoz Projesi’nin önemine vurgu yaparak “Ülkemizin geleceği için çok önemli bir proje. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak projenin her zaman takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı