EOSB’de İftar Sofrası Kuruldu Tüm Haberler

EOSB’de İftar Sofrası Kuruldu

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (EOSB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği gerçekleştirildi. EOSB Başkanı Nadir KÜPELİ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) İş ve Ticaret Merkezi çadır etkinlik alanında yapıldı.

Çok sayıda sanayicinin ve firma yöneticilerinin katıldığı iftara ayrıca Vali Özdemir ÇAKACAK, Eskişehir Milletvekili Utku ÇAKIRÖZER, Eskişehir Milletvekili Emine Nur GÜNAY, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet İLKER, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım KURT, İl Emniyet Müdürü Engin DİNÇ, İl Müftüsü Bekir GEREK, Odunpazarı Kaymakamı Cemal ŞAHİN,  Ticaret Odası Başkanı Metin GÜLER, Sanayi Odası Başkanı Celalettin KESİKBAŞ, Ticaret Borsası Başkanı Ömer ZEYDAN ile kamu kuruluşlarının temsilcileri, Siyasi Partilerin il ve ilçe yönetimleri katıldı.

İftar öncesi konuşma yapan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir KÜPELİ ‘’İslam dünyasının en yararlı kurumlarından biri oruçtur. Oruç, bedenin hem fiziksel hem ruhsal dinlenişidir. Dokuları temizler, birikmiş toksinleri, zehirleri atar. Müslümanlar böylece her yıl bir ay bedenlerini dinlendirir. Oruç tutmanın sağlımıza ne kadar faydalı olduğunu iyi biliyoruz. Tıpkı namaz kılmak gibi, oruç tutmak da ibadet ederken, bize emanet edilen bedenimize iyi bakmamızı sağlar. Dinimizin güzellikleri sadece biraz önce saydıklarımla sınırlı değil, hepiniz biliyorsunuz. Dinimizin birçok ibadeti aynı zamanda toplumsal sorumluluğumuzu anlamamız için bize emrediyor. İşte oruç tutarak aç ve susuz kalarak, bedenimizi terbiye ediyoruz, ancak oruç olduğumuz bilinci ile beraber yaşadığımız insanlara karşı sorumluluklarımızı hatırlıyoruz’’ dedi.

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da dünyada yaşananların üzüntüsünü en derin hislerimizle yaşadığımızı belirten Başkan Küpeli, ‘’Bütün dinler için kutsal olan Kudüs şehrinin üzerine oynanan oyunların üzüntüsünü içimizde hissediyoruz. Filistin’de yaşanan son olayları kınıyor, bir daha tekrarlanmaması için Allah’ımıza dua ediyoruz’’ dedi.

Yaptığı konuşmada Eskişehir’in, bugüne kadar ‘bir arada’ hareket etmemesinin sıkıntısını yaşadığını belirten KÜPELİ, ‘’Biz sanayicilerin bu birlikteliği sağlamadaki ana etken olduğunu sık sık dile getiriyoruz. İşte buradan hareketle, önce sanayiciler olarak birlikte hareket ettiğimizi, sorunlarımızı birlikte çözdüğümüzü gösterecek, sonra Eskişehir’imiz için neler kazanabiliriz, hep birlikte bakacağız inşallah’’ dedi.

   


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı