EOSB Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’nu Ağırladı Tüm Haberler

EOSB Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’nu Ağırladı

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel’i ağırladı. Ziyarette, EOSB Denetim Kurulu Üyeleri Hikmet Çetin ve Samet Özkaya da yer aldı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’na bilgi veren Küpeli, 514 firmanın bölgede faaliyet gösterdiğini ve bu firmalarda yaklaşık  42 bin  kişinin çalıştığını ifade etti. Ziyarette, EOSB’nin Lojistik Merkezi, İş Merkezi, Teknoloji Geliştirme Merkezi, Atık Çamuru Kurutma Tesisi, Destek Merkezi ve MEGEM A.Ş. gibi birimlerinin faaliyetlerini anlatan Küpeli, Yaşam Parkı Projesi ve Organize Sanayi Bölgesinin nitelikli insan ihtiyacını karşılamayı amaçlayan ve Eylül ayında eğitim - öğretime başlayacak Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi hakkında da Rektör Döğeroğlu’nu bilgilendirdi. Küpeli “Okulumuzda tüm öğrencilerin ulaşım ve yemek ihtiyaçlarını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi  bütçesinden karşılayacağız. Sanayi ile iç içe, uygulamalı üst düzey  bir eğitim verecek” diye konuştu.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi faaliyetlerini ilgi ile dinleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin Eskişehir ve ülke sanayisi adına çok değerli projelere imza attığını görüyoruz. Mesleki eğitim adına hayata geçecek olan Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sınav ve Belgelendirme Merkezi şehrimizin ve ülkemizin nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılayacaktır. Bizler de Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak üniversite - sanayi iş birliğinin sürekli olması gerektiğini düşünüyoruz ve  bu anlamda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ile her türlü iş birliğine hazırız.” dedi.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı