ESART A.Ş. başarılarına bir yenisini daha ekledi Tüm Haberler

ESART A.Ş. başarılarına bir yenisini daha ekledi

ESART A.Ş. (Atık Su Arıtma Tesisi) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen belgelendirme tetkiki neticesinde tüm Türkiye’de geçerliliği olan “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi”nialmaya hak kazandı.

 
ESART A.Ş. (Atık Su Arıtma Tesisi) Yönetim Kurulu Toplantısı, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda gerçekleşti.Toplantıya Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, EOSB Yönetim Kurulu Üyesi ve ESART Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Ayva, Bölge Müdürü Erhan Tatar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleşen toplantıda “ESART A.Ş. Kapsam Genişletme Çalışması ve Sonuçları”görüşüldü.  
 
 
Toplantıda EOSB Yönetim Kurulu Üyesi ve ESART Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Ayva, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleşen kapsam genişletme denetimi sonrası hak kazanılan “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” hakkında bilgi verdi. ESART Yönetim Kurulu Başkanı Ayva, “ESART A.Ş.Çevre Laboratuvarı olarak, 2019 kalite hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına,geçerli kılma çalışmalarının yürütüldüğü parametrelerde, 2019 yılında kapsam genişletme başvurusu yapıldı. Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından gerçekleştirilen denetim sonucunda, atık su kapsamında sıcaklık, iletkenlik,çökebilir katı madde, çözünmüş oksijen ihtiyacı, biyolojik oksijen ihtiyacı,fosfat fosforu ve renk olmak üzere toplam 7 parametreden kapsam genişletme yapılarak, 30 Aralık 2019 tarihinde belgenin yayınlanması ile birlikte bu parametrelerde akredite rapor verilmeye başlandı. Akreditasyon kapsamına bu 7 parametrenin eklenmesi sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yeterlik Belgesini kapsam genişletme için yenilemek üzere başvuru yapıldı. 12 Mart 2020 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kapsam genişletme denetimi gerçekleştirildi.Denetimin ardından, TÜRKAK’ta akredite olduğumuz 7 parametrenin tamamı yeterlik belgesine başarılı bir şekilde eklenerek, 11 Haziran 2020 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkili Laboratuvarlar Listesinden yeni belgemiz yayınlanmaya başladı. Böylece belgenin yayınlanması ile birlikte toplamda 30 parametreden hem akreditasyon hem de bakanlık kapsamında rapor verilmeye başlandı. Belgenin alınması konusunda büyük çaba gösteren tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kutluyorum” dedi.
 
 
Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ise, ESART A.Ş’nin  önemli bir başarıya imza attığını söyleyerek, “Daha yeşil bir OSB için yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde ESART A.Ş. hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına tüm Türkiye’de geçerliliği olan “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” için ilgili bakanlığa başvurusunu yapmış gerek TÜRKAK gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri yapmış oldukları incelemeler sonucu kurumumuzu başarılı bulmuştur. ESART A.Ş. böylece kapsam genişletme yapılarak “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” almayı hak kazanmıştır. Yönetim kurulu üyemiz ve aynı zamanda ESART Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yavuz Ayva başta olmak üzere kurumumuzun değerli çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Böylesi değerli bir belgenin alınmasıyla ESART, atık su kapsamında sıcaklık, iletkenlik, çökebilir katı madde, çözünmüş oksijen ihtiyacı, biyolojik oksijen ihtiyacı, fosfat fosforu ve renk olmak üzere ilave edilen 7 parametreyle birlikte toplamda 30 parametrede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yasal mevzuatı kapsamında çevre ile ilgili analiz ihtiyaçlarına cevap verecek konuma gelmiştir” dedi.

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı