Eskişehir’in Yeni OSB’sine 50 Yıllık Doğalgaz Tüm Haberler

Eskişehir’in Yeni OSB’sine 50 Yıllık Doğalgaz

Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB), 50 yıllık doğalgaz ihtiyacının karşılanması için çalışmalara başladı. Bu sayede Eskişehir OSB 1.Gelişme Bölgesi’nin 50 yıllık gaz ihtiyacı bölgeye kurulacak fabrikalar devreye girmeden karşılanacak.

 

Konuyla ilgili olarak Esgaz Genel Müdürü Engin Ataman, Müdür yardımcıları ve Proje müdürleri ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini açıklayarak toplantı notlarını paylaşan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Eskişehir-Ankara Karayolu üzerinde İmişehir-Kalkanlı sınırları içerisinde yer alan Eskişehir OSB 1.Gelişme Bölgesi’nin gaz ihtiyacı bölgeye kurulacak fabrikalar devreye girmeden hazır hale gelecek” dedi.

  

Eskişehir OSB 1. Gelişme Alanı’nın mevcut OSB’nin 10 km uzağında bulunduğunu hatırlatan Küpeli, 10 milyon metrekarelik bir alanım yeni yatırımlar için ayrıldığını açıkladı.

 

Alt yapı çalışmaları başlayan bölgenin yine tüm altyapısının Eskişehir OSB tarafından gerçekleştirileceğini ve mevcut OSB’deki hizmetlerin tümünün yeni bölgede de verileceğini kaydetti.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı