ESKİŞEHİR OSB’NİN KAPISI YATIRIMCILARA AÇIK Tüm Haberler

ESKİŞEHİR OSB’NİN KAPISI YATIRIMCILARA AÇIK

Eskişehir ve ekonomisini canlı yayında değerlendirdiler

Ekonomi Kanalı Bloomberg TV’nin Eskişehir’den yapılan canlı yayınına katılan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş M. Özaydemir, Kent sanayisi ve ESO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Sami Altınkaya’nın hazırlayıp sunduğu Çıkış Yolu isimli programa ESO Başkanı Özaydemir’in yanı sıra TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan ile TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz’da katıldı.
Eskişehir’in orta gelir tuzağından çıkmak için ileri teknoloji içeren ürünler üretmeye yönelmesi gerektiğini her fırsatta dile getirdiklerini ve bu konuda yapılacak projeleri desteklediklerini söyleyen Özaydemir, ayrıca hedefleri arasında Eskişehir’i beyaz eşyada merkez haline getirmek olduğunu açıkladı.


Eskişehir OSB’nin kapısı yatırımcılara açık
ESO’nun mevcut çalışmaları ve projeleri hakkında bilgilerde veren Özaydemir yatırımcılara da çağrı yaptı. Özaydemir “Eskişehir’de şu an raylı sistem, havacılık, otomotiv ve lojistik olmak üzere ihtisas OSB’ler oluşturduk ve yatırımcıları bekliyoruz. Ayrıca eğitim merkezleri kurduk. Türkiye’de ilk santrali kuran, ilk doğalgaz kullanan, ilk fiber optiği kuran OSB biziz. AB ile ciddi projelerimiz var. Lojistik anlamda Eskişehir ileri durumdadır. Demiryolu bağlantımız ile her yere bağlanabiliyoruz” dedi.


Eskişehir ilklerin şehridir
Programda konuşan ETO Başkanı Harun Karacan da Eskişehir’in ticari ve kültürel özellikleri üzerinde durdu. Kendisinin aynı zamanda TOBB’da Genç Girişimcilerden sorumlu olduğunun üzerinde duran Karacan,  girişimciliğin önemi üzerine vurgu yaptı. Eskişehir’in ilklerin şehri olduğunu hatırlatan Başkan Karacan, “TÜLOMSAŞ, Hava İkmal, Şeker fabrikası Türkiye’de hep ilktir. Bu ilklerin şehri olmak sanayiye de, ticarete de, hizmet kültürüne de yansıyor. Şehir sadece sanayiyle ilerlemez, özelliği olan sanayiyle ilerler. Girişimcilik ise bunların hepsinin özünde yatıyor” diye konuştu. 2023 hedefi için herkese sorumluluk düştüğünü belirten Karacan, girişimciliğin ders müfredatlarına girmesi gerektiğini söyledi.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı