ESO ve UKRAYNA ARASINDA OSB İŞBİRLİĞİ Tüm Haberler

ESO ve UKRAYNA ARASINDA OSB İŞBİRLİĞİ

Ukrayna’da bulunan üç kentin Belediye Başkanları ve Başkan Yardımcılarının da katılımıyla oluşturulan 19 kişilik İş Heyeti Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.

Ukrayna'da kurulması planlanan organize sanayi bölgeleri için örnek olarak Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nin incelenmesi, model olarak alınması ve işbirliği imkânlarının araştırılması amacıyla oluşturulan heyet Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Toplantının açılışında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşu ve yapısı hakkında heyete bilgilendirme sunuşu gerçekleştiren Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir, “ OSB’ler ülkemizdeki planlı sanayileşmenin en önemli halkasını oluşturmaktadır. Özellikle Türkiye’de kurulan 2. OSB olan Eskişehir OSB düzenli alt yapısı ve sunduğu imkânlarla ülkemizdeki önemli yatırım merkezlerinden biri haline gelmiştir. Sizlerle her türlü işbirliğine ve bilgi paylaşımına açığız. 40 yıldan fazla süredir edindiğimiz tecrübeyi bir çok şehir, hatta yurt dışında ülkelerle paylaştık. Umarım işbirliğimiz gelişerek devam eder” dedi.

Geçekleşen sunumun ardından Ukrayna heyetinde yer alan Belediye Başkanları kentlerinde kurmayı planladıkları OSB’ler konusunda açıklamalarda bulundular.

ESO Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanları dışında üç kentin belediye başkan yardımcıları, şehir konseyi üyeleri, il meclis sekreterleri, bölgesel kalkınma ajansı yetkililerinin ve firma temsilcileri de yer aldı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı