İş insanları Cumhuriyet Kutlamasında buluştu
Tüm Haberler

İş insanları Cumhuriyet Kutlamasında buluştu <br />
Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü kapsamında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) işbirliğiyle “Sanayiciler Cumhuriyet Kutlamasında Buluşuyor” etkinliği gerçekleştirildi. 
 
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, EOSB Başkan Vekili Metin Saraç,  yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Meclis Başkanı Süha Özbay yanı sıra Eskişehir iş insanları Anemon Otel’de düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.  
 
Cumhuriyet bizlere bırakılan en büyük mirastır 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli,  Eskişehir Sanayi Odası ile beraber tertip ettikleri programda amaçlarının cumhuriyete olan saygının geliştirilmesi ve farkındalık yaratmak olduğunu belirtti.  Cumhuriyetin, Türk halkına bırakılan en büyük miras olduğunu  söyleyen Başkan Küpeli, “Cumhuriyetimiz  bugün 96 yaşında. Cumhuriyet bizlere bırakılan en büyük mirastır. Vazgeçilmezi imkansız bir mirastır. Bizler 29 Ekim 1923 tarihinde aziz Atatürk’ümüzün kurduğu cumhuriyeti bugün yaşatmak için çalışıyoruz” dedi. 
 
Cumhuriyeti korumak hepimizin görevi 
“Cumhuriyeti korumak ve savunmak hepimizin görevidir” diyen Küpeli sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
“Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet olmuş, bitmiş ve tamamlanmış bir süreç değildir. Devrimcilik ilkesi gereği gelişmeye, geliştirilmeye her zaman imkan vermektedir. Bu güzel devleti bize armağan eden atalarımızın bizlerden beklediği bir şey var; cumhuriyetimizi ilelebet savunmak ve yaşatmak. Türk ulusuna seslenen Büyük Önder, ‘Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımlardan uyanmanın ve bu sevgili vatanın her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu Türk gençliğinin korumasına bırakıyorum’ diyerek Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığının ayrılmaz parçası olduğunu vurgulamıştır. Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi.” 
 
Andımızı okudular 
Daha sonra söz alan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise, “Cumhuriyet katılımcılık gerektiriyor. Hep beraber bu katılımcılığı beraber dile getireceğiz. Katılımcı demokrasi ile cumhuriyeti ilelebet yaşatacak olan bizleriz. Bu anlamda başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi. Konuşmasında etkinlikte “Andımızın” okunmasının daha anlamlı olacağına vurgu yapan Kesikbaş, Cumhuriyet Kutlaması için bir konuşma hazırladığını ama katılımcılığın bir göstergesi olarak bunun yerine etkinliğe katılanlarla Andımızın okunmasının daha anlamlı olacağını belirtti. Kesikbaş, bu doğrultuda etkinliğe katılanlarla birlikte büyük bir coşku ile Andımızı okundu. 
 
Sunum yapıldı
Konuşmaların ardından düzenlenen kutlamada Prof. Dr. Zafer Köylü ‘Cumhuriyeti Böyle Kurduk’ konulu bir sunum yaparken, Eskişehirli Sanatçı Mithat Körler ise en güzel şarkılarını cumhuriyet için seslendirdi.  Kutlama pasta kesimiyle sona erdi. 
 
 
 
 

LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı