KOBİ OSB Cami İbadete Açıldı Tüm Haberler

KOBİ OSB Cami İbadete Açıldı

KOBİ OSB Cami İbadete Açıldı

Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (ESOB) tarafından yaptırılan KOBİ OSB Cami ilk Cuma namazı kılınmasıyla hizmete açıldı. Caminin devir beratı da Odunpazarı İlçe Müftülüğüne teslim edildi.

Namaz öncesi yapılan açılışta konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, ibadete açılan cami ile KOBİ OSB`de gerek çalışanları gerekse namaz vakitlerinde burada bulunanlar namazı nerede kılacağım telaşından, cami arayışından kurtulduğunu belirtti.

Yaptığı değerlendirmede hizmete sunulan caminin manevi hayata yönelik bir yatırım olduğuna değinen Tuna, "İş adamlarımız doğru yatırım yapmayı biliyorlar. Bu yatırımda hem bu dünyaları için hem de öte dünya için güzel bir yatırım oldu. Böyle yatırımlara sadaka-i cariye yani öldükten sonra da sevap hanelerine yazılan yatırımlar olarak görülüyor. Emeği geçenlere teşekkür etmek gerek" diye konuştu.

Açılışta konuşan Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir ise yaptığı konuşmada, caminin tamamının Eskişehir OSB’nin öz kaynaklarıyla yapıldığını yardım ya da desteğin kimseden talep edilmediğini vurguladı. Özaydemir, "Bundan sonra cami Müslümanların hizmetindedir ve onların desteğiyle ayakta kalacaktır. Tabi ki biz yine her zaman yanında olup destek vereceğiz" dedi

Cami hakkında bilgi de veren Özaydemir, "KOBİ OSB Cami 1.500 metrekare arazi üzerinde kurulu 534 metrekare ibadet alanına sahip bir yapıdır. Bin kişi aynı anda namaz kılabilmektedir. Bahçe ve yeşil alana sahip caminin altında aşevi ve diğer sosyal tesisler de yer almaktadır" dedi.

Eskişehir İl Müftü Vekili Dilaver Şahin ise KOBİ OSB caminin açılmasıyla Eskişehir`deki cami sayısının 321`e çıktığını bildirerek caminin 1 yıl 2 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

KOBİ OSB Caminin açılışına ve akabinde kılınan Cuma namazına Vali Tuna, ESO Başkanı Özaydemir, İl Müftü Vekili Şahin ile birlikte CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, ESO Meclis Başkanı İsmail Kunduracı, ESO ve OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, sanayiciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı