“Laboratuvar Akreditasyon Süreçleri ve Eğitimi” tamamlandı Tüm Haberler

“Laboratuvar Akreditasyon Süreçleri ve Eğitimi” tamamlandı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)  tarafından  desteklenen  “MEGEM A.Ş. Laboratuvar Akreditasyon Süreçleri ve Eğitimi” başlıklı proje eğitimleri tamamlandı.

Mesleki Edindirme ve Geliştirme Merkezi’ndeki (MEGEM) laboratuvar ve test ölçüm cihazları uluslararası düzeyde akredite olma yolunda.  Merkezdeki test, analiz ve ölçüm laboratuvarlarının ölçüm güvenilirliğinin uluslararası standartlara ulaşılması amacıyla EOSB tarafından hazırlanan “MEGEM A.Ş. Laboratuvar Akreditasyon Süreçleri ve Eğitimi” başlıklı proje BEBKA tarafından onaylandı.  Onay sürecinin tamamlanmasının ardından Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde eğitimlere başlandı.  Ekim 2019 yılında başlayan, MEGEM A.Ş. ile  ESART A.Ş. çalışanlarının yer aldığı eğitimler Şubat 2020 itibariyle sona erdi.

INTERCERT Uluslararası Belgelendirme ve Danışmanlık Şirketi tarafından verilen, 112 saat süren ve 8 farklı konuda eğitim alan 30’a yakın katılımcıya, özellikle TS EN ISO/IEC 17025:2018 laboratuvar akreditasyon ve ölçüm standartları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

EOSB’nin hazırladığı ve BEBKA’nın desteklediği proje kapsamında MEGEM A.Ş. bünyesinde bulunan test ölçüm cihazları yapılan eğitimler neticesinde ve alınan akreditasyon ile uluslararası kriterlerce belirlenmiş standartlara ve hizmet alan firmaya uygun test cihazlarında yapılacak işlemler belgelenebilir düzeye gelecek. Ayrıca projenin devamında akreditasyon için kurulan ekibe teknik destek ve danışmanlık hizmetleri INTERCERT Uluslararası Belgelendirme ve Danışmanlık Şirketi tarafından verilecek.

 

 

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı