MEGEM 27. dönem mezunlarını verdi Tüm Haberler

MEGEM 27. dönem mezunlarını verdi

Eskişehir OSB’nin bağlı kuruluşu olan Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi’nde (MEGEM A.Ş.) CNC Tezgâh Operatörlüğü, Kalite Kontrol ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü ve Kaynak Teknolojileri alanında eğitimlerini tamamlayan 42 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Müdürlüğü bünyesinde sanayinin yüksek teknolojiye dayalı yetişmiş teknik ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere faaliyet gösteren Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM A.Ş.), 27. dönem kursiyerlerini mezun etti. CNC Tezgâh Operatörlüğü, Kalite Kontrol ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü ve Kaynak Teknolojileri Alanında eğitim gören kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen sertifika törenine, Eskişehir OSB Başkan Vekili Metin Saraç, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya, MEGEM A.Ş. Genel Müdür Vekili Rahmi Özyiğit ile eğitmenler katıldı.  

MEGEM’İN AMACI GENÇLERİ ESKİŞEHİR SANAYİSİNE KAZANDIRMAK

Törende konuşan Eskişehir OSB Başkan Vekili Metin Saraç, 42 kursiyeri daha Eskişehir sanayisine ve iş dünyasına kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, geride kalan 26 dönemde toplam 1.235 genci mezun ettiklerini ve çoğunu iş sahibi yaptıklarını söyledi. “MEGEM mesleki yeterliliği olmayan gençleri meslek sahibi yapıp, Eskişehir sanayisine taşımak niyetiyle kurulmuş bir eğitim merkezidir” diyen Saraç, “26 dönem de 1235 mesleksiz gencimize ücretsiz eğitim verdik ve meslek sahibi yaptık. Kursiyerlerimizin yüzde 75’i kursumuzu bitirmeden hemen iş sahibi oldu. Şimdi 27. dönem kursiyerlerimiz arasında da daha henüz kurs bitmeden iş sahibi olan birçok arkadaşlarımız oldu. Bu bizim için bir gurur kaynağı. MEGEM mesleki yeterliliği olmayan gençleri meslek sahibi yapıp, Eskişehir sanayisine taşımak niyetinde kurulmuş bir kuruluştur. Bunu da çok değerli eğitmenlerimiz sayesinde gerçekleştiriyoruz. Dünya değişiyor; ülke olarak, bireyler olarak değişen dünyaya ayak uydurmamız gerekiyor. Karşımda hedefini koymuş, koşmaya hazır arkadaşlar görüyorum. Bu saatten sonra amaç hızlıca hedefe gitmek olmalıdır” dedi.

MEGEM, ESKİŞEHİR OSB’NİN ÇOK ÖNEM VERDİĞİ BİR KURULUŞ

MEGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya, MEGEM’in Eskişehir OSB bünyesinde yer alan çok değerli bir kuruluş olduğunu aktararak, “MEGEM, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinin çok önem verdiği ve çok değerli bir kuruluş. Yönetim Kurulu Başkanımız Nadir Küpeli’nin özelikle ilgi gösterdiği bir kuruluş. İlk günden bugüne kadar Metin Bey çok değerli vaktini ayırarak kurumumuzu çok iyi bir noktaya getirdi. Bu bir bayrak yarışı. Bugünden itibaren de biz MEGEM’i daha da ileri boyutlara taşımak için çalışacağız. Bugün 27. dönem mezunlarımızı veriyoruz. 18 kursiyerimiz CNC Tezgâh Operatörlüğü, 15 kursiyerimiz Kalite Kontrol ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü ve 9 kursiyerimiz ise Kaynak Teknolojileri Alanında eğitim gördü. Toplamda ise 42 kursiyerimiz eğitimlerini tamamlayarak bugün mezun oluyor. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi memleketimizin muasır medeniyetler seviyesine çıkartmamız gerekiyor. Bunu yapabilmemiz için mesleki eğitim ve sanayinin gelişimi çok önemli. Sanayi sektöründe çalışmak özveri ve sabır ister. Sanayide gelişmişliği sağlayabilmek için de nitelikli ve gelişmiş iş gücüne ihtiyaç var. Bu kurum sayesinde sizler bu yeteneklere sahip olarak iş hayatına atılacaksınız. Hepinize iş hayatında başarılar diliyorum. MEGEM’in kapısı sizlere her zaman açık” diye konuştu.

MEGEM A.Ş. Genel Müdür Vekili Rahmi Özyiğit ise MEGEM A.Ş.’nin, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün vizyonu doğrultusunda kurulan hem sosyal paylaşımlar yapılan hem de mesleki yeterliliği olmayan gençleri meslek sahibi yapan çok değerli bir kuruluş olduğunu aktardı. Özyiğit, rekabetin temelinde iş gücünün yattığını, insan kaynağının nitelikli olması gerektiğini ve MEGEM A.Ş. olarak gençleri nitelikli olarak yetiştirmenin derdinde olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından CNC Tezgâh Operatörlüğü, Kalite Kontrol ve Boyutsal Ölçüm Operatörlüğü ve Kaynak Teknolojileri Alanında eğitim gören 42 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

 

 

 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı