MEGEM ile Meslek Sahibi Oldular Tüm Haberler

MEGEM ile Meslek Sahibi Oldular

ESKİŞEHİR OSB’de MESLEK SAHİBİ OLDULAR

 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde bulunan Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi "MEGEM" ilk mezunlarını verdi.

 

İlk mezunların sertifika töreninde konuşan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, mesleki yeterliliğe sahip çalışanların bilgi ve becerisinin, ekonomik başarının temeli olduğunun altını çizdi. 

 

Eskişehir’in geleceği ve gelişimi için belirledikleri stratejik yaklaşımların başında meslek eğitimi, sürdürülebilirliği ve geniş kitlelere yayılması olduğuna dikkat çeken Küpeli, göreve geldikleri günden bugüne bu iş için çalıştıklarının altını çizdi. 

 

Eskişehir OSB’de kurdukları MEGEM bünyesinde eğitimlerin aralıksız süreceğini belirten Küpeli “MEGEM ilk mezunlarını verdi. 2 farklı branşta eğitim alanlardan CNC bölümündekiler 280 saat teorik ve pratik eğitim alırken, CMM alanında da 160 saat teorik ve pratik eğitimler tamamladı. Bir şeyi çok önemsiyoruz. O da Meslek sahibi olmayanların ekonomiye kazandırılmasıdır. Her yaştan ve her toplumsal katmandan insanın katma değer üretmesinin sağlamak bizim temel görevlerimizden. Mesleklerdeki gelişim ve değişmelere burada vereceğiz çağın koşullarına uygun eğitimlerle çözüm sunmak istiyoruz”dedi.

 

 

Çözüm üretiliyor

Eskişehir’de ara eleman sıkıntısının çözümüne yönelik attıkları ilk adımın MEGEM’le başladığına değinen Küpeli, “Merkezde verilecek eğitimlerle meslek edinmek isteyenlere bir el uzatıyoruz. Ayrıca sanayicimizin beklentilerinin başında gelen kalifiye elaman sıkıntısına çözümler üretiyoruz. İlerleyen günlerde Eskişehir OSB’de müfredattı sanayiye uygun yeni bir meslek lisesi kurma çalışmalarımız var. Tüm bunların yanı sıra EOSB Gelecek İçin Sanayi Enstitüsü’nün ürettiği politikalar çerçevesinde işbaşı eğitimleriyle mezunlarımızın ‘hazır eleman’ olmasını sağlayacağız” diye konuştu.


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı