Özel EOSB Meslek Lisesi sanayicilere tanıtıldı Tüm Haberler

Özel EOSB Meslek Lisesi sanayicilere tanıtıldı

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ağustos ayında gerçekleştirilen etkinliklerle okul sanayicilere tanıtıldı. Toplantıda sanayicilere seslenen Başkan Nadir Küpeli, “Tek amacımız Eskişehir sanayisinin katma değerli ürün yapısının geliştirmesine imkan sağlayacak nitelikli insan gücümüzü en iyi şekilde eğitip, iş hayatına hazırlamak. Bunun için eğitim alan çocuklarımızın stajı için işyerlerinizi bize sonuna kadar açın” dedi.

Eskişehir sanayisinin nitelikli iş gücünü karşılamak amacıyla açılan Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ağustos ayı boyunca düzenlenen etkinliklerle sanayicilere tanıtıldı. Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Riza Zeydan, Yavuz Ayva, Hamza Tınas, Denetim Kurulu Üyeleri Hikmet Çetin ve Samet Özkaya’nın da katıldığı etkinliklerde sanayicilere sınıflar ve atölyeler gezdirilerek, okul hakkında detaylı bilgi verildi.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında sanayicilere seslenen Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, “2019 yılında ilk olarak hemen şimdi ESBEM’in olduğu binada 100 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan okulumuz için 2019 yılının son aylarında bu gördüğünüz modern kampüs binamızın yapım çalışmalarına başladık. Pandemi dönemi olmasına rağmen 9-10 aylık bir sürede okulumuzu geçen sene hizmete açtık. 3 ana bölümde eğitime başladık ama pandemi dönemiyle hepinizin malumu olduğu üzere fazla bir yüz yüze eğitim yapılamadı. Geçen yıl aldığımız öğrencilerle okulumuzun toplam öğrenci sayısı 373 kişiye çıktı. Bu yılda 9. sınıfa 390 yeni öğrenci daha aldık. Bu yıl ayrıca 2 ana bölümü daha eğitime açtık. Okulumuza çocuklarını buraya göndermek isteyen halkımızdan yoğun bir talep oldu. 500’ün üzerinde başvuru aldık. bunları değerlendirdik ve kayıt işlemlerini de bugünlerde tamamlıyoruz. İnşallah birkaç yıl sonra okulumuzdaki öğrenci sayısının 1560 kişiye çıktığını da göreceksiniz. Böylece ilerleyen yıllarda her yıl ortalama 390 kişi civarında iyi yetişmiş gencimizi eskişehir sanayisine nitelikli iş gücü olarak kazandıracağız” dedi.

Sanayicilerden isteklerden bulunan Başkan Küpeli, “Burada eğitim alan çocuklarımızın stajı için işyerlerinizi bize sonuna kadar açın. Çocukların stajları düzgün bir şekilde yapılabilsin, çocuklar çalışma ortamını tam olarak görebilsin. stajlarda onların elinden tutun. Bu çocukları sanayiye kazandırmak için sizde elinizi taşın altına koyun. Okulumuza destek olmak üzere buraya yapılabilecek yan işlerinizi mutlaka bize gönderin. okulun kendi kendine yeter hale gelmesi ve döner sermayenin bu sistemi koruyabilmesi için sizlerin burada yapılabilecek yan işlerinizi mutlaka yollamanız özellikle istiyor ve talep ediyoruz” diye konuştu.

 

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı