RAYLI SİSTEMLER KÜMESİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI Tüm Haberler

RAYLI SİSTEMLER KÜMESİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Ülkemizin ilk raylı sistemler kümesi olağan genel kurulunu yaptı;

Hedef, raylı sistemlerde uluslararası merkez olmak

 

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) öncülüğünde kurulan Raylı Sistemler Kümesi (RSK) olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. ESO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen kurulda kümenin bu güne kadar gerçekleştirdikleri ve ileriye dönük olarak yapılacaklar mercek altına alındı.

 

Kongrenin divan başkanı seçilen ve açılışta bir değerlendirme yapan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir, Eskişehir’de kurulan kümelerin bu gün ciddi yol almaya başladığını ve gelecekte ise büyük işlere imza atacaklarını bildirdi. Özaydemir, “şehrimizi hem raylı sistemlerde hem de havacılık alanında bir merkez haline getirmek için hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

 

Raylı Sistemler Kümesi Başkanı Kenan Işık ise gerçekleştirdiği sunumda küme derneğinin ilk genel kurulunu yaptıklarını açıklayarak geleceğe dönük projeleri hakkında bilgi verdi.

 

Ülkemizde ilk kez Eskişehir’de kurulan Raylı sistemler Kümesinin şu an 35 üyesi ile çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüğüne vurgulayan Işık, Eskişehir’in rekabetçiliği ve kümeleri ile dikkat çektiğinin altını çizdi. Işık, “çalışmalarımız çeşitli bakanlıklarımızın dikkatini çekmekte, bu konuda bizimle temasa geçmekteler. Önümüzdeki günlerde Ekonomi Bakanlığımız ile yapacağımız önemli bir proje ile kümelerimizin değerlendirmesini ve yapabileceklerini derinlemesine tartışacağız” açıklamasında bulundu.

 

Genel kurulda konuşan TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı ise Eskişehir’deki üreticiler ile Eskişehir’i raylı sistemler alanında ulusal değil uluslararası bir merkez haline getirmek istediklerinin altını çizdi.

 

Eskişehir OSB’de bulunan raylı sistem üreticilerinin gittikçe geliştiğini belirten Avcı, “ ESO öncülüğünde kurulan kümemiz OSB’deki önemli üreticilerle birlikte dünyaya açılmak zorunda. Bu konuda Ortadoğu ve Afrika pazarları bizlerin hedefi olmalı. Buralarda birlikte pazar oluşturabiliriz” dedi.

 

Yapılan açılış konuşmalarından sonra kümenin çalışmaları hakkında dernek üyelerine geniş çaplı bilgi verildi.

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı