Sanayicilerimiz Kamu Kurumlarına ve Üniversitelerimize Artık Daha Yakın! Tüm Haberler

Sanayicilerimiz Kamu Kurumlarına ve Üniversitelerimize Artık Daha Yakın!

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde, bu yılın ilk parsel değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya başta Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Taha Güven olmak üzere ESO, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, BEBKA yetkilileri katıldı. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli yapılan toplantı hakkında ve kamu-sanayi-üniversite iş birlikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Küpeli “2018 yılının 1. Komisyon toplantısının yapıldığını belirterek, sanayicilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Yönetime geldiğimizden bu yana çok sayıda olumlu geri bildirim alıyoruz, deneyimli teknik kadromuzla hızlı çözümler üreterek sanayicilerimizin farkındalığını arttırmaya çalışıyoruz. Buranın sadece sanayicisine hizmet veren bir kurum olması değil sanayicisinin gelişimi için ön ayak olan bir kurum olması için de çaba gösteriyoruz. Sanayicilerimize vermiş olduğumuz sözlerden biri de "kamu-üniversite ve sanayi" işbirliklerini arttırmaktır. Yakın zaman önce kamu kurum ve kuruluşlarımıza ile üniversitelerimize tek tek yazı yazdık. Bölge Binamızda, Kamu Sanayi İletişim noktası oluşturmayı düşündüğümüzü ve bu noktada kamu yetkililerimizin sanayicilerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm yolları bulmalarını istedik. Yine aynı şekilde Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitelerimize de Teknoloji Transfer Ofislerinden yetkilileri Bölge Binamızda sanayicilerimizle buluşmaya davet ettik. Buradaki amacımız, sanayicimizin Teknoloji Transfer Ofisleri ile oluşturduğumuz Sanayi-Üniversite iletişim noktasında buluşmaları ve sanayimizin alt yapısının ve hatta teknolojimizin gelişmesine katkıda bulunacak çözümlerin üretilmesidir. Bizi memnun eden en güzel şey tüm geri dönüşlerin olumlu olmasıdır. Sanayicimiz artık her ayın bir günü kamu kurumları, yatırım ajansı ile ve üniversitelerimizin teknoloji transfer ofisleri ile buluşacak. Yaptığımızın başka bir örneği yok, her zaman ilklerin OSB'si olmaya çalışıyoruz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Taha Güven ise 2018 yılının ilk toplantısının verimli olduğunu, İl Müdürlüğü olarak sanayicilerimizle sıcak temas içinde olduklarını belirterek EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpelinin başlatmış oldukları Kamu-Sanayi, Üniversite-Sanayi iletişim noktası projelerine kurum olarak destek verdiklerini konu ile ilgili gerekli personel görevlendirmeleri yaptıklarını belirtti.

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı