Sanayicilerimize Fırsatlar Yaratmalıyız Tüm Haberler

Sanayicilerimize Fırsatlar Yaratmalıyız

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret etti.

 

Seçimlerdeki başarısından dolayı Başkan Küpeli’yi tebrik eden Prof. Dr. Naci Gündoğan, OSB’nin Eskişehir için önemli bir değer olduğunun altını çizdi. Ayrıca Rektör Gündoğan, ‘’Kamu, üniversite ve sanayi iş birliğinin odak noktası sanayi, her zaman üniversite ve sanayinin birlikte proje üretmesi gerekir’’ ifadesini kullandı.

 

Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülen, Kalkınma Bakanlığı projesi olan URAYSİM Projesi ve Sismik İzolatörü Test Merkezi gibi merkezlerin Anadolu Üniversitesi’nde olduğunu ayrıca Anadolu Üniversitesi’nin havacılık açısından Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen havacılık üssü eğitim alanı olduğunu belirten Rektör Gündoğan, işbirliği içerisinde hareket etmekten mutlu olacağını söyledi.

 

Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı her zaman yanlarında olduğunu hissettiğini belirten Başkan Küpeli, ‘’Üniversitelerimizle işbirliği yapmamız hem sanayicimiz hem de üniversitelerimiz için önemli. Kamu, üniversite, sanayi iş birliğini daha fazla ön plana çıkartarak, buralardan sanayicilerimize fırsatlar yaratmalıyız. Üniversitelerimizin Havacılık ve Raylı sistemler konusunda birçok projeler üretebileceğini düşünüyoruz. Ve bu konuyla ilgili biz sanayiciler her zaman taşın altına elimizi koymaya hazırız’’ dedi.

 

Başkan Küpeli, Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirirken, Gündoğan gösterdiği misafirperverlikten dolayı Başkan Nadir Küpeli’ye teşekkürlerini ileterek başarılarının devamını diledi.

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı