Taleplerinizi Karşılamak Boynumuzun Borcu Tüm Haberler

Taleplerinizi Karşılamak Boynumuzun Borcu

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetimi, KOBİ-OSB Bölgesi’nde bulunan firmalarla bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Sizlerin taleplerini yerine getirmek boynumuzun borcu. Siz sahip çıkacaksınız biz gereken tüm desteği vereceğiz” dedi.

 

Eskişehir Oda restoranda yapılan toplantıya EOSB Müteşebbis Heyet Başkanı İsmail Kunduracı, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Saraç, Riza Zeydan, Denetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva ve KOBİ-OSB Bölgesi’nde bulunan firma yetkileri katıldı.

 

KOBİ-OSB Kahvaltı Günleri adı altında yapılan toplantının bölgede bulunan firmaların ihtiyaçları, beklentileri ve bölge için yapılan çalışmalar mercek altına almak olduğunun üzerinde duran Nadir Küpeli, “Bizler sanayiciler olarak Türkiye’nin lokomotifiyiz. Üretmeden çalışmadan başarı olmuyor. Ancak bu başarıda birliktelik ve ihtiyaçların temini ile sağlanıyor. Beklentilerinizi burada tek tek not edeceğiz. Yaptıklarımız hakkında da size bilgi vereceğiz” diye konuştu.

 

Enerji ve güvenlik için çözüm

KOBİ-OSB’nin en büyük ihtiyacı olan enerji konusunda bir süredir talep topladıklarının üzerinde duran Küpeli, “Dersimize çalıştık. Sizlerden taleplerimiz topladık ve 1600 KW’lık 9 adet trafonu kurulması için çalışmalar başlattık. Bu sayede ihtiyaçlarınıza çözüm sunacağız” dedi.

 

Bölgeni bir diğer ihtiyacı olan bölgeni güvenliği için 3 adımlı bir yol haritası üzerinde durduklarını açıklayan Küpeli, ilk etapta bölgede güvenlik ve plaka tanıma sitemine sahip birçok kameranın devreye alındığına vurgu yaptı. Küpeli, “Bölgenin güvenliği için tel çitle çevirme işlemine başladık. İhalesi yapıldı ve çalışmalar başlamış durumda. Ayrıca en önemlisi Valiliğimiz ve Emniyet Müdürlüğümüz ile devam eden görüşmelerimizle bölgenin güvenliğini sağlamaya yönelik çözüm üretiyoruz” dedi.

 

Yeni itfaiye birimi kuruluyor

Yangınlarla mücadele noktasında daha hızlı ve etkin olmak için KOBİ-OSB’de itfaiye istasyonu kurduklarını dile getiren Küpeli, buranın hem bölgeye hem de yakınlardaki sanayi sitelerine hizmet vereceğini vurguladı.

 

Temennilerinin böyle bir ihtiyacı gerek kalmaması olduğunu söyleyen Küpeli, “Ancak tedbirimizi almak zorundayız. Birimin kurulması için ihalesini yaptık. 2 adet itfaiye aracı aldık. Bunu çok önceden planlamıştık. Ayrıca itfaiyemiz için kesme-ayırma makinalarının yenilerini de aldık. Bizim birimimiz sadece bölgemizde değil Eskişehir’deki çeşitli yangın ve trafik kazalarında ciddi etkin rol alıyor” diye konuştu.

 

KOBİ-OSB genişletiliyor

Bölgenin genişletilmesi ve yeni bir bölgenin kurulması adına çalışmaların hızlandığına değinen Nadir Küpeli, 19 kurumdan gerekli izinlerin alındığını ancak bir kurumla hala görüşmelerin devam ettiği bilgisini vererek, bu konuda da hukuki olarak takibinin yapıldığını bildirdi.

 

Diğer yandan bölgenin yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğünü anlatan Küpeli, çok ciddi bir ağaç satın alındığını ve ekimlerinin yapıldığını kısa süre sonra bölgenin çok yeşil bir bölge haline geleceğini ifade etti.

Bir diğer önemli hizmetin ise 2 adet su yükleme noktasının (Kiosk)  alındığının ve kısa süre sonra hizmete başlayacağını hatırlattı.

 

EOSB Başkanı Nadir Küpeli’nin açıklamalarından sonra toplantıya katılan KOBİ-OSB Bölgesinde bulunan firma sahipleri söz alarak beklentilerini ve arzularını dile getirdi.


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı