Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi’nin Eskişehir’e katkısı büyük olacak Tüm Haberler

Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi’nin Eskişehir’e katkısı büyük olacak

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu’nu ağırladı.

Ziyarette İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, 27. dönem 3. Yasama Yılı meclis çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Başkan Küpeli’ye bilgi verdi. Milletvekili Kabukcuoğlu, Ticaret Bakanlığı’nın 2021 bütçesi görüşmelerinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin serbest bölge talebini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ilettiğini aktararak, “Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi kurulması noktasında sizin hükümet nezdinde girişimleriniz var. Ticaret Bakanlığı’nın 2021 Bütçesi görüşmelerinde konuyu sayın bakana bizzat ilettim. Animasyon, dijital oyun, sinema ve tasarım sektörlerini odak alan bir serbest bölge kesinlikle Eskişehir’de kurulmalıdır. İnşallah iyi bir netice alınacaktır” dedi.

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesini çok önemsediklerini belirterek, “Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi Eskişehir’de bir ekosistem oluşturacak. Firmalarımızın animasyon, dijital oyun, sinema ve tasarım alanında yatırım yapmasını sağlayacak ve dış yatırımcıyı Eskişehir’e çekecektir. Başkan Vekilimiz ve ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Metin Saraç’ın ciddi girişimleriyle çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz cuma günü serbest bölge kurulması konusunda Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü ile ATAP A.Ş. arasında bir toplantı gerçekleşerek, genel müdür Eskişehir’e davet edilmiştir” diye konuştu.

Başkan Küpeli, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu’na Eskişehir sanayisine olan katkısı ve Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi kurulması noktasındaki girişimlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı