Yeni Destek Paketi Yolda Tüm Haberler

Yeni Destek Paketi Yolda

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, sektör toplantılarına devam ediyor. Göreve geldiği tarihten itibaren bürokratlarla sanayiciyi buluşturan Işık, 10. sektör toplantısını İstanbul Sanayi Odası'nda metal, makine ve elektrik-elektronik sanayicileriyle yaptı.

 
Yaklaşık 4 saat süren toplantıda iş adamlarını birer birer dinleyen Işık, onların taleplerini titizlikle not aldı. Beraberindeki Bakanlık bürokratlarına sorunların çözümü için talimatlar veren Işık, "yeter ki üretin biz yanınızdayız" mesajı verdi.Toplantıda sanayiciler, Bakan Işık'a 'yüksek teknolojili ürünler üretmede ve 
ihraç etmekte problemlerimiz var' şeklindeki şikayetlerini ilettiler.
 
Toplantının kapanış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, yapılan sektör toplantılarından somut sonuçlar çıkmaya başladığını söyledi.Daha önce makine üreticileriyle Bolu'da gerçekleştirilen çalıştaydan sonra makine ekipmanlarının teminat olarak kabul edilmesine yönelik çalışmanın bitirildiğini aktardı. Işık, makineye plaka uygulaması getirilerek, "artık sanayici kredi kullanırken elindeki makine-teçhizatı teminat olarak gösterebilecek" dedi.
 
Işık, ayrıca yakında başlatılacak bir uygulama ile yerli makine üreticilerinin ürünlerini satarken kendi kredi olanaklarını da müşteriye götürebilmelerine olanak sağlayacak yeni bir çalışmanın haberini verdi.
 
Yeni destek paketi yolda
 
İstişare toplantısında Bakan Işık, sanayicilere yeni bir müjde daha verdi.Işık, imalat sanayine yönelik yeni bir paket hazırlığını da sözlerine taşıdı.
 
Işık, şöyle devam etti:
 
"İmalat sanayine yönelik yeni bir paket hazırlıyoruz, yerli üretim yapan imalat sanayinin desteklenmesi için sermayeye ulaşımdan, krediye erişimden istihdama kadar pek çok düzenlemelerin olacağı güçlü paket hazırlıyoruz, çalışma bittiğinde Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu kamuoyuna açıklayacak"
 
Bakanlar Kurulundan geçti
 
Yüksek teknolojili üretim yapanların Türkiye'nin neresinde olursa olsun 5. Bölge teşviklerinden faydalanacağını belirten Işık, üretimin OSB'lerde olması halinde ise 6. Bölge teşviklerinin geçerli olacağın söyledi. Işık, bina ilişkin 
 
Bakanlar Kurulu kararının çıktığını ifade etti.Benzer uygulamanın yakında orta-yüksek teknolojili üretim için de planlandığını anlatan Sanayi Bakanı, yerli üretimi desteklemek için seferber olduklarını vurguladı.
 
http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=17312&lng=tr

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı