Ulaşım

ESKİŞEHİR'E ULAŞIM
 

Eskişehir ulaşım konusunda Anadolu’daki en rahat şehir dışından ulaşabilen ve şehir içinde rahatça gezilebilen şehirlerin başında geliyor. Haritada tüm önemli şehirlerin merkezinde bulunan şehre ulaşmak son derece kolay. Dilerseniz kara yolu ya da  tren yolu ile şehre ulaşabilirsiniz. Son dönemlerde yapılan kara yollarının yenilenme çalışmaları ile özellikle İstanbul – Eskişehir ulaşımı son derece kolaylaşmış durumda. İstanbul – Eskişehir arası tam 330 km olup genellikle şahsi araç ile yolculuk süresi 3 -4 saat sürmektedir. Eskişehir – Bozüyük – Bilecik – Adapazarı – İzmit ve İstanbul olmak üzere izleyeceğiniz rotadaki hemen hemen tüm yollar dubledir. Özellikle Adapazarı’ndan sonra gireceğiniz Anadolu Otobanı ile İstanbul’a çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Eskişehir’e diğer önemli illerden Ankara – Eskişehir arası mesafe ise 232 km olup özel araç ile yolculuk 2,5 saat sürmektedir. Son yılların favorisi hızlı trenle aynı mesafe şimdilik yalnızca 1,5 saat sürüyor ! (Yakın zamanda şehir giriş çıkışların yapılacak yenilemeler ile bu süre daha da azalacaktır .) Eskişehir’e yakın bir diğer il olan Bursa şehre 148 km uzaklıkta olup yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor . Son olarak İzmir – Eskişehir arası ise 412 km olup yolculuk yaklaşık 6 saat sürüyor. Eskişehir ulaşım konusunda gezginlere bir çok seçenek sunuyor. Şehre kara yolu haricinde başta tren yolu ve hava yolu ile de kolayca ulaşmak mümkün.

Şehre İstanbul, Ankara ve İzmir’den haftanın her günü, günde bir kaç kez tren seferi var. Yüksek Hızlı Tren (YHT) ise ulaşımda zaman ve konfor açısından çok daha büyük rahatlık sağlamaktadır. 


 


TCDD resmi internet sitesi üzerinden online rezervasyon yaptırabilir kredi kartınız ile biletinizi satın alabilirsiniz. Biletinizi satın aldıktan sonra PNR numarası ile biletinizi bastırmadan yolculuk yapabilirsiniz. TCDD resmi bilet alma ve rezervasyon işlemleri için tıklayın.

 KOMŞU İL-İLÇE VE ÖNEMLİ MERKEZLERE UZAKLIK 
 

 


ESKİŞEHİR ŞEHİR İÇİ ULAŞIM
 

Eskişehir şehir içi ulaşımın en kolay olduğu Anadolu şehirlerinden birisidir. Şehir merkezindeki birçok önemli nokta birbirine yürüme mesafesindedir. En fazla 15-20 dakikalık yürüyüşlerle şehir içindeki birçok önemli noktayı gezebilirsiniz. Ayrıca şehir içinde bulunan tramvay ağı şehirdeki birçok önemli noktayı birbirine bağlar . Özellikle birkaç günlüğüne Eskişehir’i gezmeye gelenlerin otobüslerle uğraşmasına gerek kalmadan tramvay ile gezebilirler.
 

Tramvay saatlerine ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

Otobüs saatlerine ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

 

Şehrin bir çok yerine ulaşan Minibüs Güzergahları için TIKLAYINIZ

Aşağıdaki hatirada tramvay güzergahlarını görebilirsiniz. 

 

 


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı